Практику накопичення днів відпустки за декілька років ліквідують виплатою грошової компенсації

У ВРУ зареєстровано урядовий законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток (№ 5208).


Зокрема, ним передбачається:

1. Унести зміни та доповнення стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками, що припинить практику надмірного накопичення щорічних відпусток за декілька років і зменшить навантаження на фонд оплати праці.

2. Надавати працівникам, які одночасно навчаються в декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них. Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Також передбачається в такому разі право працівників на  відпустку без збереження заробітної плати.

3. Збільшити із 15 до 30 календарних днів на рік тривалість відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за угодою сторін трудового договору.

4. Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А групи I, в обов’язковому порядку надаватимуться за їх письмовими заявами понад щорічні відпустки, а також понад щорічні відпустки, установлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переноситимуться на інший період або подовжуватимуться.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (16)
Вадим
06.10.2016
Хотілося б уточнити.Якщо працівник уже має бакалавра і продовжує вчитися на магістра, то це уже друга вища освіта чи та сама.
Роман Вадим
06.10.2016
Если студент пошел учиться на магистра по той же специальности то это 1 высшее образование. Если у студента есть диплом бакалавра-юриста и он пошел учиться на магистра-сантехника то это уже 2-е высшее образование.
Алекс Роман
10.10.2016
А если наоборот?
Тетяна
06.10.2016
Поясніть хто-небудь!!!! ЯК "виплата грошової компенсації... зменшить навантаження на фонд оплати праці."???? Бухгалтеру потрібно прорахувати ФОП + компенсацію за відпустку. Це збільшить річний ФОП. Де ж тут зменшення навантаженя????????? Може я щось не так розумію?

Firefly Тетяна
06.10.2016
Це зменшить навантаження в майбутньому. Після того, як ми повиплачуємо працівникам компенсацію за уже накопичені відпустки.
ААААААААААа
06.10.2016
Вітаю бюджетників, зміни до закону прийнято, зарплата буде http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60170
юля ААААААААААа
06.10.2016
щось не можу перейти по Вашій ссилці
Дмитро юля
06.10.2016
Просто знайдіть Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (№5217)
Роман юля
06.10.2016
Скопируйте ссылку и уберите с нее лишнее от сайта Бухгалтерии.
юля Роман
06.10.2016
Дякую
Inna
06.10.2016
Тетяно, вони мають на увазі, що у разі використання накопичених відпусток за минулі роки розмір середньоденної зп буде більшим, ніж якби таку відпустку взяли вчасно, наприклад рік назад; це зауваження актуальне у випадку, якщо зп зросла у порівнянні з минулим роком.
Якщо розглядати з точки зору виплати компенсації частини відпустки поточного року, то дійсно, так як ви вказали, необхідно всеодно нарахувати компенсацію за відпустку. І різниці в сумі фактично не буде.
бухг
07.10.2016
Будем гуляти)
Віта
07.10.2016
Було б добре, що б такий закон приняйли, бо в мене є працівники в яких по 450 днів не використаної відпустки
Коля
07.10.2016
Не йдуть у відпустку із-за того, що заміна відпускника (тимчасово відсутнього працівника ) не оплачується. За відпускника треба працювати безплатно, а потім цей відпускник буде безплатно працювати за того, хто його підміняв, коли той піде у відпустку. Тому відпустки без оформлення заміщення відпускника не мають сенсу.

Таким чином, відпустки накопичуються, і щоб не виплачувати за них компенсацію, законодавством передбачена так звана "ліквідація" держустанов.Тоді усі невикористані дні відпустки анулюються без виплати компенсації, і лише випадково працівник може дізнатися, що його відпусткова компенсація все-таки отримана, але не ним , а його керівництвом.
Коля Коля
07.10.2016
А якщо працівник заявляє, що він ніякої відпусткової компенсації не отримував, керівництво йому відповідає, що відповідна зарплатна відомість з його підписом про отримання відпусткової компенсації згідно акту №... знищена шляхом спалення, а згідно розрахункових повідомлень, відпусткову компенсацію він отримав у повному обсязі.
олександр
04.01.2017
як що найманий не по трудовій працівник працював на керівній посаді і звільнений загальними зборами за недовіру і він вимагає компенсацію за не використану відпустку за пять років, як бути в цьому випадку? адже він сам як керівник ЖБК не хотів брати відпустку
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі