Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5737 1
Друкувати
Обране

Працівник самостійно обиратиме банк для виплати заробітної плати

Національний банк України оптимізував порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам.


Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати. Вона запрацює з 01 січня 2021 року, щоб банки та роботодавці мали час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.

"Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг", – прокоментував заступник Голови Національного банку Сергій Холод.

Відповідні зміни містить постанова Правління Національного банку України від 24 квітня 2020 року № 56 "Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті".

Також документом уносяться інші зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, пов’язані зі змінами в законодавстві України, зокрема Кодексі України з процедур банкрутства, Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

 

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (1)
Noname
13.05.2020
Працівники відповідно до ст.24 ЗУ "Про оплату праці" завжди мали право обирати банки, просто не кожен знав про це право. Конфліктні ситуації між працівником і роботодавцем щодо обрання банку виникають у зв'язку з тим, що якщо кожен працівник буде обслуговуватись в окремому банку, то при нарахуванні авансу і з/п потрібно на кожен банк створювати окрему відомість (якщо бюджетна установа, то і платіжне доручення) і введення стандарту IBAN не спрощує цей процес. Новацією і удосконаленням було б розроблення програмного забезпечення (клієнт-банку), через яке формується єдина відомість, яка направляється в єдиний банк, а вже вказаний банк перераховує кошти на вказані працівниками IBAN рахунки. А так лише пустодзвін
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд