UA | RU

Президент підписав закон про збільшення мінімальної суми аліментів на дитину

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У середу, 7 червня, президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає збільшення мінімальної суми аліментів на дітей. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

"Повернуто з підписом від президента", - йдеться у повідомленні.

"Закон має на меті усунути існуючі у чинному законодавстві та судовій практиці України правові колізії та прогалини, які уможливлюють ухиляння платників від сплати аліментів і додаткових витрат на дитину", - зазначається у пояснювальній записці.

Закон має удосконалити механізм стягнення аліментів і додаткових витрат на дитину шляхом скорочення строку розгляду судом таких справ, спрощення судового захисту прав одержувача аліментів, перенесення тягаря доказування на платника аліментів, врахування прихованих доходів платника аліментів при визначенні розміру аліментів. 

Документ передбачає, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розмір аліментів може бути визначений як судом, так за домовленістю між батьками.

 

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Тетяна
11.06.2017
Коли закон вступить в силу?
Лола Тетяна
12.06.2017
Цей закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.
Оксана
13.06.2017
Коли опублікований
Оксана
13.06.2017
Якщо вже аліменти сплачуються згідно постанови суду в розмірі 1/4, чи потрібно знову подавати звернення до суду щодо встановлення 50% аліментів?
Ольга Оксана
14.06.2017
Ні не треба, рішення суду не може бути вищім за розпорядження Президента. Якщо так думати, то кожного разу як підвищується розмір зарплати, або прожиткового мінімуму, треба буде ходити до суду.
Ольга Оксана
14.06.2017
Розмір аліментів може бути визначений як судом, так за домовленістю між батьками.
Аліменти можуть бути більше, але не менше розміру встановленого законодавчими або підзаконними актами. Це соціальні гарантіі держави. Хороше питання про те коли опублікований, - це важливий момент. Хоча дата набуття чинності може бути вказана в самому Законі, але не раніше дати опублікування.
Тетяна
13.06.2017
з якого місяця
Тетяна
13.06.2017
З якого місяця має бути виплата 50%. З травня чи липня?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі