Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
18053 26
Друкувати
Обране

Про оплату праці працівників централізованих бухгалтерій

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про оплату праці" умови та розміри оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.


Умови оплати праці працівників централізованих бухгалтерій, створених при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (зі змінами) (далі - постанова N 1298).

Посада головного бухгалтера та керівника групи обліку централізованої бухгалтерії, створеної при місцевих державних адміністраціях, міністерствах та республіканських комітетах Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, в інших установах та організаціях, відноситься до тарифних розрядів відповідно до розділу XI додатка 2 до постанови N 1298 (6 - 12 та 6 - 10 тарифні розряди відповідно), бухгалтера (з дипломом спеціаліста), економіста - відповідно до додатка 3 до постанови N 1298 (7 - 10 тарифний розряд), прибиральника службових приміщень - відповідно до додатка 4 до постанови N 1298 (1 - 2 тарифний розряд).

Відповідно до пункту 4 постанови N 1298 керівникам місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, при яких створено централізовані бухгалтерії, надано право в межах фонду заробітної плати установлювати працівникам конкретні розміри посадових окладів відповідно до затверджених схем тарифних розрядів посад (професій) і тарифних коефіцієнтів.

Конкретний розмір тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі - ЄТС) і, відповідно, розмір посадового окладу працівника визначаються за тією посадою, яку він обіймає згідно зі штатним розписом.

На виконання пункту 6 постанови N 1298 міністерствами та іншими центральними органам виконавчої влади було розроблено і затверджено конкретні умови оплати праці та розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій відповідно до ЄТС з урахуванням складності, відповідальності та специфіки їх роботи.

Умови оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури та спорту врегульовано наказом Міністерства України у справах молоді та спорту від 23.09.2005 р. N 2097 "Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту" (зі змінами), умови оплати праці працівників закладів та установ освіти - наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" (зі змінами).

Статтею 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Для розрахунку нормативної чисельності працівників, зайнятих бухгалтерським обліком, застосовуються Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 26.09.2003 р. N 269. Для централізованих бухгалтерій, створених при відділах (управліннях) освіти, охорони здоров'я та культури, також може застосовуватися постанова Ради Міністрів Української РСР від 17.05.79 р. N 255 "Про типові штати централізованих бухгалтерій при обласних, міських та районних відділах (управліннях) народної освіти, охорони здоров'я і культури та при центральних районних і міських лікарнях".

Лист Мінсоцполітики від 21.05.2019 р. N 9602/0/2-19/52

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (26)
Людочка
10.09.2019
Я працюю в централізованій бухгалтерії вже 15 років, маю 9 розряд 3323грн. І це вже навідь не смішно...із надбавкою за ненормований роб.день маю 4985,5грн. - утримання1022,03= 3963,47грн. А я працюю на звітності по персоніфікованому обліку і кожного місяця подаю 1050 працівників, і ще нароховую зарюплату 90 чол. і набераю відомості по 490чол. Скажіть як за такий обсяг роботи можна платити такі копійки??? Чому нам не зроблять вислугу років?? Або нормальні ставки???
Галина Людочка
16.09.2019
А звідки у Вас доплата за ненормований робочий день? Вона бухгалтерам не встановлюється. За це додаткові 4 дні до відпустки додають
Вадим
10.09.2019
Колись один з гол.бухів на нараді поскаржився начальнику обласного департаменту на малу зарплату ,а той одразу відповів " Вас, що насильно призначили на посаду ? Якщо не влаштовує рівень з/п шукайте іншу роботу".
Людочка Вадим
10.09.2019
не насильно звісно. Я про те, що раніше у тех. персоналу був 1-2 розряд у нас 8-10... то різниця відчувалася.. А тепер?? І у невеликому містечку так бистро роботу не найдеш.. Питання в тому, що освіта зараз неголовне???
Петя
10.09.2019
Ну вот зачем на этом сайте выкладывают никому не нужные, бесполезные материалы!? Я думаю, что бухгалтера и экономисты централизованых бухгалтерий меня поймут. По нам не менялось ничего с 1979 года! Может есть такие бухгалтера бюджетники, которые уходят вовремя с работы и имеют полноценный отпуск!? бред!
Вадим
10.09.2019
То вам потрібна відчутна різниця між розрядами чи гідна оплата праці ??? Питання в тому чи поважаєте і цінуєте ви свою працю чи готові працювати за "копійки" . Я теж з маленького райцентру і у нас роботи і вакансій валом, навпаки робочої сили невистачає, бо молодь масово їде за кордон.
злая зая Вадим
10.09.2019
Я вибачаюсь, і що, на всіх тих вакансіях гарантують гідний рівень оплати праці? І чому ж тоді вся молодь подалася за довгим євро? І чому це різниця між розрядами в тарифній сітці (читайте між кваліфікованою та некваліфікованою працею) не повинна забезпечувати гідний рівень оплати праці за кваліфікований труд бухгалтерів?
Вадим злая зая
10.09.2019
Так, не всі гарантують, але гідна робота не впаде з неба,а її потрібно шукати, пробувати себе в інших сферах і видах діяльності. Натомість багато з наших колег воліють скаржитися на свою тяжку долю і продовжують сидіти на місці, чекаючи, що хтось прийде і справедливо оцінити їх труд.
злая зая Вадим
10.09.2019
Ото ж молодь і їде до ЄвроОпи... transparent_pxl.pngОт я може і спробувала б себе у сфері ІТ, але вивчилась на бухгалтера. І коли тобі вже майже півста років набігло трохи запізно на студентську лаву сідати, та чи й приймуть? transparent_pxl.pngДо того ж не існує універсальної освіти, яка дозволила б працювати будь де.
ААА
10.09.2019
У Вадима мабудь все гаразд і його влаштовує його зарплата і місце роботи або щойно з університету і літає високо в небі! А люди півжиття працюють на посадах бухгалтерів бюджетників за копійки і в кожного різні на те причини! А те що є люди з дипломом і мають таку саму зп як прибиральниці, то ЦЕ НЕ ПРАВИЛЬНО із цим погодиться люба адекватна людина!
Вадим ААА
10.09.2019
Шановний (-а), я перші 10 років відпрацював саме в централізованій бухгалтерії , добре знаю умови роботи, відношення колег і начальства і це все настільки мене дістало, що я просто звільнився і навіть деякий час був безробітним.Та нова робота знайшлася дуже швидко, потім змінив ще 3 місця і зараз працюю в комфортних умовах, з доволі непоганою для місцевого рівня зарплатою і підшуковую ще більш оплачувану посаду.Шановні, я також осуджую зрівняловку в бюджетні, але зрозумійте, Ви також частково винні у цьому тим, що погоджуєтеся працювати на таких умовах і не потрібно вигадувати відмазок про вік, брак вакансій, ви просто боїтеся змін, боїтеся зазнати поразки і тому волієте сидіти на місці та пасивно чекати змін. В теперешні часи бухгалтер -цінний робітник, їх реально не вистачає,крім того повно інших робіт з оплатою на рівні бюджеті і які не вимагають спец. навичок і знань. Головне мати бажання щось змінити.
Вадим Вадим
11.09.2019
Мінусують, ті хто впізнав себе в моєму пості ?transparent_pxl.png
Тетяна Вадим
11.09.2019
Вище законодавства та фінансування не пригнешь.
Вадим Тетяна
11.09.2019
Це точно, значить будемо сидіти і чекати на покращення.
12345 Вадим
11.09.2019
Да ладно, бухгалтеров у нас в стране у нас сейчас как... (сравнение придумайте сами). Особенно в городах-миллионниках! А вот вакансий, да еще с приличной зарплатой - маловато будет. И берут туда людей отнюдь не с улицы (к деньгам близко, хозяин хочет быть уверенным в своих кадрах). Вот и приходится выбирать из чего можешь. А тут еще фигура не модельная transparent_pxl.png, да и возраст - не двадцатилетка transparent_pxl.png
Вадим 12345
11.09.2019
Немає де працювати !!!!! Ворк юа - 2700 вакансій бухгалтерів, Работа юа - 2000 вакансій , джобл орг -4600. І це тільки 3 великих сайта, а ще повно оголошень в місцевій пресі ,на сайтах, стовбах. "Прілічна" зарплата сама себе не запропонує, її спочатку треба знайти і довести свою профпридатність. Здається це секретарів вибирають по фігурі, а бухгалтерів по зовсім інших параметрах.
12345 Вадим
12.09.2019
Уважаемый, среднестатистический руководитель-мужчина (сталкивалась с такими), пусть и подсознательно, но отдаст предпочтение при приеме на работу сотрудника женского пола с приятной внешностью, а не "Кате Пушкаревой". И еще, проживая, например, в Днепре искать вакансию где-то во Львове с разницей в зарплате 50-100% и при этом иметь себе гембель с переездом на новое место жительства, особенно если твоя половина ни разу не хочет вместе с тобой менять свое место работы - это сомнительное удовольствие. Жизнь, милостивый государь, это сплошные компромиссы - и с собой, и со своими близкими.
Вадим 12345
12.09.2019
Шановна,судячи з Вашого посту Ви закоренілий "фаталіст", скрізь бачите несправедливість та обман. Ну тоді навіщо жалітися на малу зарплату, зрівняловку, сприймайте це як невідворотну частину буття.
12345 Вадим
12.09.2019
Вы уже забыли с чего начиналась данная полемика - уравниловка в зарплате бюджетников, когда за неквалифицированный труд платят столько же как за квалифицированный - ЭТО ПЛОХО! И в этом виновато государство, которое издает такие законы. А поиск работы с высокой зарплатой - дело сугубо индивидуальное.
Вадим 12345
13.09.2019
Звісно , що зрівняловка це погано, але ще гірше , що ми дозволяємо встановлювати такі закони і навіть не намагаємося протестувати, а опускаємо голову і продовжуємо працювати та скиглити . Раджу почитати роман "Борислав сміється" Франка , може зрозумієте, що за свої права потрібно боротися.
12345 Вадим
16.09.2019
А разве госслужащие имеют право бастовать?
12345 Вадим
16.09.2019
Да, и еще - попрошу Вас свой менторский тон оставить для Ваших присных. Ваше кредо "гусь свинье не товарищ" однажды может к Вам и вернуться.
Вадим 12345
12.11.2019
Ну тоді я полетів від васtransparent_pxl.png
Антей Вадим
17.09.2019
Напомнило выражение: "чому ревуть воли, як ясла повні".
Ольга Антей
18.09.2019
Вообще-то, "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".
Антей Ольга
19.09.2019
Сути не меняет.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд