Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.12.19
3056 0
Друкувати
Обране

Про соціальні гарантії для працівників ДЮСШ, направлених на курси підвищення кваліфікації

Міністерство соціальної політики розглянуло звернення щодо забезпечення соціальних гарантій для працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл, направлених на курси підвищення кваліфікації, а саме при направленні заступника директора з навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацької спортивної школи на курси підвищення кваліфікації за посадою тренера-викладача, та повідомляє.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.97 р. N 695 "Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва" за працівниками зберігається середня заробітна плата за основним місцем роботи.

Середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок N 100), виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язано відповідну виплату.

Згідно з пунктом 3 Порядку N 100 при обчисленні середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження враховуються: основна заробітна плата; доплати й надбавки; премії, що не мають одноразового характеру; індексація тощо.

При цьому згідно з пунктом 10 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України <...> (далі - наказ N 43), заробітна плата на всіх місцях роботи враховується при обчисленні середнього заробітку, зокрема вчителям і викладачам, які працюють у декількох середніх загальноосвітніх, професійних та інших навчально-освітніх, а також вищих навчальних закладах, прирівнених до них за оплатою праці працівників, а також педагогічним працівникам дошкільних виховних, позашкільних та інших навчально-виховних закладів (як в одному, так і в декількох).

Крім того, в середню заробітну плату зазначеним працівникам зараховується додаткова оплата за роботу, яка не вважається сумісництвом згідно з пунктом 8 Переліку робіт, які не є сумісництвом, визначеного в додатку до положення, затвердженого наказом N 43.

До таких робіт належать, зокрема:

робота без зайняття штатної посади на тому самому підприємстві, в тій самій установі, організації, виконання учителями середніх загальноосвітніх та викладачами професійних навчально-освітніх, а також вищих навчальних закладів обов'язків із завідування кабінетами, лабораторіями і відділеннями, педагогічна робота керівних та інших працівників учбових закладів, керівництво предметними та цикловими комісіями, керівництво виробничим навчанням та практикою учнів і студентів, чергування медичних працівників понад місячну норму робочого часу і таке інше;

робота учителів і викладачів середніх загальноосвітніх, професійних та інших навчально-виховних закладів, а також вищих навчальних закладів, прирівнених до них за оплатою праці працівників, концертмейстерів і акомпаніаторів навчальних закладів із підготовки працівників мистецтв та музичних відділень (факультетів) інших вищих навчальних закладів, у тому самому навчальному закладі понад установлену норму учбового навантаження, педагогічна робота та керівництво гуртками в тому самому навчальному закладі, дошкільному виховному, позашкільному навчально-виховному закладі.

Отже, заробітна плата за відповідне педагогічне навантаження має бути врахована при обчисленні середньої заробітної плати заступника директора з навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацької спортивної школи за час навчання на курсах підвищення кваліфікації з відривом від виробництва.

Лист Мінсоцполітики від 24.07.2019 р. N 13766/0/2-19/52

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі