Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.08.20
9856 2
Друкувати
Обране

Профспілкова позиція щодо розміру мінімальної заробітної плати

Першочерговим завданням сьогодення у соціально-трудовій сфері є реалізація гарантованого Конституцією України права громадян на достатній життєвий рівень, зокрема шляхом підвищення рівня оплати праці та забезпечення європейських стандартів життя.

Як зазначають експерти Міжнародної організації праці (МОП), підвищення добробуту працівників відбувається, в першу чергу, за рахунок зростання мінімальної заробітної плати до економічно обґрунтованого розміру.

За розрахунками профспілок, проведеними відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов’язань України з урахуванням витрат на освіту, медичне обслуговування, забезпечення житлом (згідно з Конституцією України, Законом України «Про прожитковий мінімум», вимогами Конвенції МОП № 117) та сімейної складової (Конвенція МОП № 131), розмір мінімальної заробітної плати у 2021 році мав би становити 8212 гривень.

Разом з тим, враховуючи складну економічну ситуацію, яка склалася в країні  внаслідок поширення пандемії COVID-19, а також відповідно до домовленості Сторін за Генеральною угодою (п. 2.1, 2.2, 2.6) щодо досягнення розміру мінімальної заробітної плати розміру фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 50 % до  середньомісячної заробітної плати на кінець року, розмір мінімальної заробітної плати у 2021 році має бути не нижче 6500 грн.

Профспілкова позиція щодо розміру мінімальної заробітної плати була затверджена Рішенням СПО об’єднань профспілок та направлена Мінекономіки, Мінфіну, Мінсоцполітики, НТСЕР, СПО сторони роботодавців на національному рівні.

Довідково: 6 серпня 2020 року Президентом України В.Зеленським внесено до Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» за реєстр № 3963, яким передбачено підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня ц.р. до 5000 грн

www.fpsu.org.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
апв
18.08.2020
Пусть уже профсоюз внесет изменения в Коллективные договора, что 1 тарифный разряд это минимальная ЗП
Дмитро
19.08.2020
І як завжди, промичало, коли сіна вже нема...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі