Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.11.19
12451 1
Друкувати
Обране

Пропонується надавати батькові новонародженої дитини оплачувану відпустку

Ні для кого не є таємницею, що найважчими днями при народженні дитини є перші тижні її життя. В такі дні проходять складні моральні процеси усвідомлення чоловіком та жінкою своїх нових ролей батька та матері.

Жінка після пологів, як правило, потребує допомоги та підвищеної уваги. Мова йде не тільки про моральну підтримку але й фізичну допомогу.

Забезпечення новонародженого та породіль усім необхідним, створення усіх умов для їх комфортного життя - це найперший обов’язок батька дитини.

Всі чоловіки, які мають, дітей чудово пам’ятають скільки разів доводилося відпрошуватися з роботи з метою відвідування матері та дитини у пологовому будинку, для придбання ліків, одягу, пелюшок, підгузників, дитячої білизни, колиски та інших предметів першої необхідності. 

Використання передбаченої чинним законодавством України відпустки без збереження заробітної плати чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологові відпустці, тривалістю до 14-ти днів (ст. 25 Закону України «Про відпустки») залишає поза турботою тих матерів, які не перебувають у шлюбі, але підтримують фактичні шлюбні відносини з чоловіком, а також одиноких матерів. Більш того, 14-денна відпустка без збереження заробітної плати істотно впливає на дохідну частину батька дитини та, як наслідок, на новонародженого та породіллю.

З метою забезпечення належного соціального захисту та державної підтримки сім׳ї, в якій народилась дитина, було розроблено проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відпустки при народженні дитини" (реєстр. № 2436).

Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» в частині запровадження нового виду відпустки - відпустки при народженні дитини.

Пропонується, що така відпустка буде тривалістю 14 календарних днів та надаватиметься після народження дитини:

1 ) чоловіку, дружина якого народила дитину;

2) батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

3) бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає дитину та матір дитини, якщо мати дитини є одинокою матір’ю.

Відпустка при народжені дитини надається лише одній з зазначених осіб.

На період надання відпустки за працівником зберігатиметься місце роботи (посада) та заробітна плата.

Законопроєктом передбачається, що відповідну заяву про надання відпустки роботодавцеві буде подавати працівник з додаванням копії документу, необхідного для державної реєстрації народження дитини або свідоцтва про народження дитини.

У законопроєкті свідомо не зазначається, що мати дитини повинна перебувати у післяпологовій відпустці (як це вказано у ст. 25 Закону України «Про відпустки»), оскільки не кожна матір новонародженої дитини є працівником на момент вагітності та пологів – вона може бути приватним підприємцем, не зайнятою особою і т.д. – що обмежить права чоловіка (батька, близького родича) породіллі, яка не працювала на момент вагітності та пологів.

Водночас, з метою недопущення можливих зловживань щодо реалізації права на таку відпустку, у проєктом пропонується наділити Кабінет Міністрів України повноваженнями щодо визначення порядку надання відпустки при народженні дитини.

Слід зазначити, що подібні відпустки у даний час запроваджені у Фінляндії, Швеції, Франції. Крім того, нещодавно Європейська комісія прийняла ініціативу, яка гарантує декретну відпустку для батька дитини. Так, батько дитини зможе отримати право на декретну відпустку мінімум на 10 робочих днів після народження дитини.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
лана
21.11.2019
и документов будет ворох
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі