UA | RU

Пропонується посилити відповідальність роботодавців за порушення строків виплати зарплати

У Парламенті зареєстровано проект Закону № 7002 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати".

Метою законопроекту є забезпечення конституційних прав працівників на своєчасне та в повному обсязі отримання заробітної плати.

Законопроектом передбачається запровадити посилення відповідальності посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності за порушення строків виплати працівнику винагороди за працю шляхом:

- зобов’язання  роботодавця, одночасно з виплатою компенсації відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», сплатити працівнику пеню у розмірі 0,2% неотриманої суми заборгованості з доходу за кожний день затримки;

- надання права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати та інших сум, належних працівникові, на термін більше 15 днів;

- розширення підстав для видання судових наказів, зокрема у разі, якщо заявлено вимогу не лише про стягнення заборгованої заробітної плати, але й, також, нарахованої на день виплати суми відшкодування частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків їх виплати;

- позбавлення в судовому порядку посадової особи права займати певні посади протягом трьох років у разі повторного порушення встановлених термінів виплати заробітної плати або виплати її не в повному обсязі;

- звільнення від кримінальної відповідальності посадової особи у разі здійснення цієї особою виплати як заборгованої заробітної плати, так і відповідного відшкодування;

- заборони перерахування коштів для сплати сум єдиного соціального внеску без одночасного представлення платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати;

- введення норми щодо перерахунку податку на доходи фізичних осіб відповідно до виплачених коштів (відповідні зміни передбачені проектом Закону № 7003 "Про внесення змін до ПКУ");

- забезпечення позачергового порядку виплати заробітної плати (в тому числі заборгованої);

- зобов’язання керівника підприємства-боржника письмово повідомити виборний орган первинної профспілкової організації (за її наявності) про ознаки банкрутства;

- уточнення підстав для порушення справи про банкрутство тощо.

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
****
28.07.2017
А відповідальність тих хто пропонує і депутатів не пропонується посилити?
йцукен
28.07.2017
И опять бухгалтеров сделают крайними! Увы, все сказано до нас: "Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать" и еще "У сильного всегда бессильный виноват" (И.А.Крылов басня "Волк и Ягненок)
Вадим
28.07.2017
Ну так всі ж знають, щоб корова давала більше молока- потрібно її частіше доїти, а більше годувати не обов"язково. Відповідно, щоб роботодавці більше і частіше платили заробітну плату , потрібно збільшити відповідальність і штрафи.Просто і геніально ! А те чи є роботодавцю чим платити робітникам після сплати всіх податків і поборів, чи є умови для ведення і розвитку бізнесу- парламентарів не хвилює.
Ольга Вадим
28.07.2017
Одни нищие бизнесмены, как посмотреть кругом) То неполный рабочий день устанавливают сотрудникам, то минималку платят, но себя при этом не обижают (авто последней марки, бутики, дома в три этажа и прочие атрибуты хозяев жизни). Было б невыгодно, не вели б бизнес)
**** Ольга
28.07.2017
да причем тут нищие бизнесмены ? Люди работаю для себя и на себя, она платят налоги (честно не честно это уже фискальным органам смотреть и их заботы, что кто то уклоняется от налогов) ну это не означает, что они должны все спонсировать, грубо говоря, если вы о бизнесменах. А я с точки зрения бухгалтера бюджетного учреждения, нам на зарплату ели денег хватает, не говоря уже о чем то больше. И штрафы в бюджетных учреждения в основном бухгалтер платит за свой счет, и за что за то что государство не дает достаточно денег для зарплаты работников своего же ведомства? Повышают зарплату, а фонд нет, думаю всем гос.служащим известна ситуация с прошлогодним повышением зарплат.
Всех только штрафами пугают, а что вы сделали, для того что бы в бюджетных учреждения зарплату люди получали точно в сроки?
Олег ****
28.07.2017
бла бла бла... не можешь даже людям заплатить за проделанную работу? какой ты "бизнесмен"? а если крадешь и крысишь, то тут тоже отдельный разговор.
**** Олег
28.07.2017
Во-первых я не бизнесмен. Во-вторых есть такие работники которым сколько не дай за проделанную работу им мало, так может дело не в зарплате, а в жадности ? И вопрос идёт об ответственности за не выплаченную в сроки зарплату, а не о размере зарплаты. Есть законодательно установленные размеры зарплаты, если на предприятии у ФОП, зарплата меньше, дверь инспекции по труду всегда открыта. Только хорошо поговорить за углом. Даже если бы вы были бизнесменом не думаю, что бы вы платили сверхсумашедшую зарплату, от своей семьи открывали другим давали.
Н.В.
28.07.2017
відповідальність за своєчасну виплату зарплати це дуже добре, але завжди виникає питання чому виникають затримки виплати зарплати, які причини їх "породжують"? У бюджетників це обмежений фонд зарплати, який їм довели, а у підприємців це надходження від (обороту- гроші товар- гроші) їхніх товарів та послуг, а швидкість цього обороту залежить від купівельної спроможності населення, а наше населення свої кошти витрачає левову частину на оплату комун. послуг та харчі, медикам. І в кого акумулються кошти?
Олена
28.07.2017
Що робити малим сільським радам? Їх не об'єднують, субвенцій на зарплату не виділяють, люди ходять на роботу просто так.
Олена
28.07.2017
Про яку відповідальність може йти мова?
**** Олена
29.07.2017
Відсутність фінансування, це не причина не платити заробітну плату в срок)))
Олена ****
29.07.2017
Звідки кошти брати тоді?
Вадим Олена
29.07.2017
Із штрафів за несвоєчасну виплачену зарплату.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі