Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
14249 9
Друкувати
Обране

«Противірусні» доплати: КМУ затвердив нормативку

Безперечно, потрібно віддати належне людям, які щодня ризикують здоров’ям, виходячи на роботу під час епідемії. Для них законодавці вводять додаткові виплати. Однак на практиці залишається багато запитань. Зняти їх покликана підзаконна нормативка.


З цією метою КМУ затвердив постанову від 29.04.2020 р. № 375 під назвою «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни».

Цей документ діє з 16.05.2020 р. та розповідає, що, як, коли, кому та скільки належить.

Що? — Доплата до заробітної плати (грошового забезпечення).

Як? — Виплачується пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.

Коли? — На період дії карантину, встановленого постановою КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 р. № 211, та протягом 30 днів з дня його відміни.

Кому? — Окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських. Важлива умова: такі працівники повинні саме забезпечувати життєдіяльність населення(забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв’язку, транспорту, адміністративним, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та внаслідок виконання своїх обов’язків мати безпосередній контакт з населенням.

Скільки? — Уряд обмежив розмір такої доплати для окремих сфер:

• працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, — до 50 % заробітної плати (грошового забезпечення);

• працівникам надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), — до 100 % заробітної плати (грошового забезпечення). Саме про цю виплату йшлося у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 р. № 540-IX (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 14, с. 7).

Оскільки важко відразу визначити, хто саме потрапляє до кола одержувачів доплати, перелік посад (професій) працівників, яким вона установлюється, повинні визначити відповідні центральні органи виконавчої влади. Тож чекаємо на додаткову нормативну базу.

А от далі керівник (керівник держслужби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади визначає конкретний перелік працівників, яким установлюється доплата.

За чий рахунок? — Працівникам підприємств, установ, організацій органів держвлади, які фінансуються з бюджету, доплата надається за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів. У приватному секторі Кабмін рекомендує встановити доплати за власний кошт.

На жаль, ми так і не дізнались, яку базу брати для розрахунку доплат, зокрема, в установах соцзахисту. Сподіваємось найближчим часом отримати роз’яснення від профільних міністерств.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ТРАВЕНЬ, 2020/№ 20 

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (9)
Тетяна
25.05.2020
Класс! С 16.05.2020, говорите? А март-апрель мимо кассы? Или охватывает весь период карантина? Пойди туда не знаю куда, принеси то не знаю что, вот что это, а не нормативка. Вопросов осталось больше, чем ответов.
Людмила
25.05.2020
Тетяно, от іменно ж- з 16.05 на період карантину transparent_pxl.pngДа-а-а-а, кепсько, якщо між мізками і язиком нема зв'язку. І ще більше кепсько, якщо такі речі присутні " под куполом цирка под названием ВР" ( ну і КМУ)
Наталія
25.05.2020
А бухгалтери, які нараховували заробітну плату цим категоріям? Їм доплата буде?
Тетяна Наталія
25.05.2020
"внаслідок виконання своїх обов’язків мати безпосередній контакт з населенням" Для кого написали? Вы контакт имели с компъютером и дистанционно с очень умными министерствами (типа акция с АТБшными наборами, доплаты карантинные, т.п.) Так что, продолжаем радоваться минималке!
Енгрібьорд
25.05.2020
Доречі, як рахувати "відпрацьований час у зазначених умовах"?
Тетяна Енгрібьорд
25.05.2020
Бігать за кожним з годинником! Соц.робітник поїхав у магазин, скупив товари по замовленню, приїхав до підопічної...І тут включаємо секундомір! А бабця умна, телевізор дивиться, а телевізор їй сказав "НЕ ВИСОВУЙСЯ!" Оставила бабця гроші на порозі, камінчиком придавивши, сказала поставити на поріжку заказ. Питання в студію: я рахую це безпосереднім контактом чи ні? Коротше, з медиками так вже в доплати "гралися", потім міністр пальчиком сварив, а президент пообіцяв винних у тому, що гроші не дійшли, звільнити.
Енгрібьорд Тетяна
26.05.2020
Ви прямо таки читаєте мої думки. Тільки мені ліньки було ото все розписуватиtransparent_pxl.png
Людмила
25.05.2020
Та отож- "відпрацьований у умовах". А нічого, що ці працівники в умовах карантину взагалі через день на роботу ходили ( ну або ще якось так) - ну це неофіційно, звичайно... І у нашому районі, слава Богу, не зареєстровано випадків зараження. То все-одно, до 100 % ? І це за рахунок зарплати інших працівників ( допомоги на оздоровлення , наприклад, яка необов'язкова)?
Галина
26.05.2020
Бред!! Риску подвергаются все, только доплаты тем, кто свою работу описывает на бумажкам. Какая полиция,, какие социальные работники в городе Соледаре, сидели по домам, теперь им доплаты?! Зато остальных поотправляли по простою на две третьих , вместо среднемесячной, якобы по собственному желанию и показали экономию 25 миллионов. А теперь эти деньги пойдут на доплаты. Когда же закончитьсяэ этот моразм?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд