Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2064 0
Друкувати
Обране

Робота у гірському населеному пункті: особливості оплати праці

Щодо нарахування «гірських» та врахування цієї складової заробітної плати при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.


На важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці.

Перелік населених пунктів, яким відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надається статус гірських, визначено в постанові КМУ від 11.08.1995 р. № 647.

На підприємствах, в установах, організаціях, територіальних підрозділах та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабміну або за його дорученням, підвищуються на 25 %.

У разі коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських, тарифні ставки та посадові оклади працівників, які постійно в них працюють, також підлягають підвищенню у зазначеному розмірі.

Підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівникам бюджетних установ і організацій, військовослужбовцям та особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби здійснюються в межах асигнувань відповідних бюджетів. Дія постанови КМУ «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» поширюється на працівників, які постійно працюють на підприємствах, в установах, організаціях, у філіях, представництвах, відділеннях, інших відокремлених підрозділах і на робочих місцях в населеному пункті, що має статус гірського.

Згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено зміни до КЗпП, Закону України «Про оплату праці», якщо умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників, наприклад, за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, за роботу в певних типах закладів, за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

Тож, підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, враховується при обчисленні розміру нарахованої заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, встановленого законом. 

ГУ Держпраці у Львівській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд