UA | RU

Розрахунковий період для обчислення відпускних залежить від того в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка

Згідно з пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати для оплати днів відпусток проводиться виходячи із заробітної плати за 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

Пунктом 7 Порядку встановлено, що нарахування виплат за час відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Враховуючи норми Порядку, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Наприклад, у разі, якщо згідно з наказом працівнику надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні з 12 вересня 2016 року, а за іншим - додаткова відпустка, яка починається у жовтні 2016 року, то при обчисленні середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки розрахунковий період буде вересень 2015 року - серпень 2016 року, а для оплати часу додаткової відпустки - жовтень 2015 року - вересень 2016 року. 

Лист Мінсоцполітики від 26.10.2016 р. N 1475/13/84-16

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Вадим
12.01.2017
А конкретно коли у жовтні ? Якщо між основною і додатковою відпусткою немає перерви і по наказу додаткова відпустка приєднана до основної то все одно брати різні розрахункові періоди ? Як же дістали ці деб***** з Мінсоцу .
Даша
12.01.2017
Меня тоже интересует этот вопрос???? если один приказ и перерыва нет между основной и дополнительной.... всегда считала по одному расчетному периоду..
мсс Даша
12.01.2017
продовжуйте так далі рахувати
Оксана
12.01.2017
В минсоцполитики еще недавно другое письмо разъяснение давали! Дебилы! Они там свои же письма предыдущие читают?!
Ірина
17.01.2017
о це так роз’яснення (у листі) один приклад.
то ж, я думаю, кожному зрозуміло, якщо інший наказ то і інший розрахунок (в листі роз’яснені "а за іншим - додаткова відпустка").
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі