Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
11816 2
Друкувати
Обране

Роз'яснення щодо нарахування доплати за стаж медичним працівникам

Роз’яснення щодо нарахування доплати за стаж медичним працівникам. Чи правомірно не виплачувати доплату за стаж працівникам центру первинної медико-санітарної допомоги за минулий рік та в перші місяці цього року?


Олена Коновалова, заступник директора департаменту з питань праці Держпраці, зазначила, що за організаційно-правовою формою заклади охорони здоров’я можуть утворюватися і функціонувати як казенні підприємства або державні установи, а заклади охорони здоров’я комунальної власності — як комунальні некомерційні підприємства (КНП).

Підприємства самостійно визначають свою організаційну структуру, встановлюють чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України). Це стосується й КНП.

Роботу працівників підприємства оплачують за договорами. Договори регулюють оплату праці працівників на основі систем угод, які укладають на державному, галузевому або регіональному та виробничому рівнях відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII. Індивідуальні умови оплати праці визначає трудовий договір між роботодавцем і працівником.

Якщо реорганізовані медичні заклади отримують додаткові дотації з держбюджету, нарахування та виплату зарплати медикам регулюють також на підставі постанови КМУ «Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств і організацій, що дотуються з бюджету» від 31.08.1997 № 948.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. №1418 затверджено Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я.

Згідно з цим Порядком, його дія поширюється на медичних та фармацевтичних працівників, які працюють на зазначених у пункті 3 цього Порядку посадах у будь-яких державних та комунальних установах, закладах, організаціях незалежно від підпорядкування і умови оплати праці, яких визначаються відповідно до умов оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я, крім посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Пунктом 3 Порядку визначено, що надбавка за вислугу років виплачується керівникам закладів охорони здоров’я, їх заступникам з числа лікарів, заступникам головного лікаря з медсестринства, керівникам структурних підрозділів з числа лікарів, головним медичним сестрам, лікарям усіх спеціальностей, професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, керівникам фармацевтичних (аптечних) закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів з числа провізорів і фармацевтів, провізорам усіх спеціальностей, фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною і фармацевтичною освітою усіх спеціальностей та помічникам ентомолога.

Розмір зазначеної надбавки, згідно з пунктом 2 Порядку, встановлюється працівникам до посадового окладу залежно від стажу роботи: понад 3 роки роботи – 10 відсотків, понад 10 років – 20 відсотків та понад 20 років – 30 відсотків.

te.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (2)
123
18.02.2020
у КНП платити, чи не платити?
Алла
13.10.2020
Доброго дня! Цікавить питання щодо надбавки за вислугу років. Працівниця пропрацювала в медзакладі на посаді сестри медичної 16 років, потім закінчивши ВУЗ почала праювати на цьому ж підприємстві на посаді завлабораторії, біолог. На яку вона має право надбавку, якщо надбавка за вислугу років надається працівникам на підставі трудової книжки?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд