Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.06.16
3301 4
Друкувати
Обране

Середня заробітна плата зберігається до дня фактичної демобілізації

Відповідно до статті 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Аналогічна норма міститься і у Положенні про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженому Указом Президента України від 10.12.2008 р. N 1153, відповідно до якої громадяни, звільнені з військової служби, у п'ятиденний строк після виключення зі списків особового складу військової частини зобов'язані прибути до районних (міських) військових комісаріатів для взяття їх на військовий облік.

Таким чином, днем фактичної демобілізації вважається день виключення зі списків особового складу військової частини у зв'язку зі звільненням з військової служби (оформлюється наказом військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку). Отже, до дня фактичної демобілізації збереження середнього заробітку здійснюється відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України.

Працівник повинен прибути на роботу після звільнення його з військової служби, взяття на військовий облік та у разі необхідності проїзду до місця проживання (перебування). У цей період збереження та виплата середньої заробітної плати здійснюються відповідно до статті 21 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". За ці дні середній заробіток працівнику нараховується з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100, з тієї ж середньої зарплати, за якою здійснювалась оплата заперіод військової служби.

Лист Мінсоцполітики від 18.05.2016 р. N 565/13/84-16

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Елена
24.06.2016
Партии Регионов нет уже три года, а доблестные "патриоты" разрушили и добили народ до самого низкого - идти воевать, чтобы прокормить семью!
Коля Елена
27.06.2016
Чиясь відповідь на мій коментар є , сам коментар видалений, очевидно, редактором.
Слава
24.06.2016
Підскажіть, а якщо людина пішла за контрактом на службу в ЗСУ чи повинні ми виплачувати їй середню заробітну плату ? Раніше був мобілізований, кошти управління соціального захисту населення повертало ( середній заробіток). Тепер контракт. Як бути?
Ikar Слава
24.06.2016
у нас выплачивают...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі