Що саме необхідно знати комісії із соціального страхування на підприємстві, як діяти та на що звернути увагу в разі надання листка непрацездатності працівником на підприємство

Наказом Міністерства охорони здоров’я затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455).


 Згідно з п.1.3 Інструкції № 455 у разі встановлення тимчасової непрацездатності листки непрацездатності видаються:

  • працюючим на умовах трудового договору в Україні незалежно від громадянства;
  • громадянам України, що працюють на умовах трудового договору за межами України та не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають;
  • особам, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності);
  • особам, обраним на виборні посади до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших органів, у т.ч. громадських організацій;
  • членам колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.

Зверніть увагу, листок непрацездатності видається у день встановлення непрацездатності, окрім випадків лікування в стаціонарі. У випадку звернення за медичною допомогою та визнання непрацездатності після завершення робочого дня, листок непрацездатності може видаватися з наступного календарного дня.

Право на видачу листків непрацездатності мають лікуючі лікарі закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та лікарі, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці, але лише за умови, що ними пройдено акредитацію Міністерства охорони здоров’я України. Листки непрацездатності, видані приватними закладами охорони здоров’я, підлягають оплаті на загальних умовах. Відповідно до п. 1.6Інструкції № 455, видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, не може бути платною послугою у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності.

В амбулаторно-поліклінічних закладах листок непрацездатності видається лікуючим лікарем за місцем проживання чи роботи застрахованої особи. Якщо особа самостійно обирає лікуючого лікаря та лікувально-профілактичний заклад не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви цієї особи. Заява в обов’язковому порядку повинна бути погоджена з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу або його заступником, засвідчена їхніми підписами та скріплена круглою печаткою.

Якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання чи роботи, як-то, під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки, листок непрацездатності видається за місцем тимчасового перебування особи з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу.

У випадку стаціонарного лікування поза постійним місцем проживання, листок непрацездатності видається з дозволу головного лікаря, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичного закладу на кількість днів, необхідних для лікування.

Заповнення листка непрацездатності здійснюється відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України, Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406.

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП 

 Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі