UA | RU

Щодо джерел відшкодування середнього заробітку у разі здійснення депутатських повноважень у робочий час

Статтею 119 Кодексу законів про працю України передбачено, що на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо згідно з чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку, що обчислюється у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100.


Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено збереження середнього заробітку за депутатом на час виконання ним депутатських повноважень у робочий час за основним місцем роботи.

Враховуючи наведене, підстави для планування обласною радою видатків на відшкодування середнього заробітку, який виконує депутатські повноваження у робочий час, відсутні. Тобто, таке відшкодування середнього заробітку та сплата нарахувань на заробітну плату здійснюються за основним місцем роботи.

Що стосується інших витрат на здійснення депутатської діяльності (відрядження, виготовлення посвідчень депутатів, навчання, телефонний зв'язок тощо), то їх відшкодування здійснюється у межах асигнувань, передбачених відповідній раді у місцевому бюджеті, і не залежить від того, чи працює депутат місцевої ради, чи є безробітним, чи має будь-який інший статус.

Вказані витрати депутата місцевої ради мають бути документально підтверджені і обґрунтовані.

Лист МФУ від 05.08.2016 р. N 31-08040-02-10/22829

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (9)
оксана
15.02.2017
Он оно как..
оксана
15.02.2017
Не в тему - Профессиональная загадка- Как Мэр одного города умудрился отгулять официально в 2016 году 112 дней отпуска? Мой отдел кадров уже 2 недели не придумает. Даже если о шахтер, плюс много много многодетная мать - все равно не натягивается
Бухгалтер оксана
15.02.2017
Він до 2016 року "5" років не спав, не їв, а працював, працював, працював бе з відпусток. А за .... років може і більше днів назбирати. Чесний він....
Лариса
15.02.2017
Для себе все можна "пропихнути" через законодавчу базу. Не бійсь, петиції не потрібні. Ось і виходить, що для нас "знание это печаль". Вже багато, що про них знаємо, та й тільки сумуємо.... Сумно, що ми не румуни, а в них є чому навчитися.
оксана
15.02.2017
всего 7259 голосов! Бухгалтера- не сдавайтесь ПОДПИСЫВАЙТЕ. И знакомых просите. Даже если очередной обман! НЕ УНЫВАЙТЕ!
ААА
15.02.2017
Може тим депутатам ще дати по автомобілю і квартирі зразу і ще й довічне утримання за рахунок простого народу!!! А то багаті тільки сплачують податки з того, що вже накрали у НАРОДА, та й то не всі!!!!!!!!!!!!!
Бухгалтер3 ААА
15.02.2017
Все це в них вже є, але якщо ви наполягаєте, то вони не засоромляться.....
Тата
16.02.2017
Підкажіть, будь ласка! Детутат міської ради наш робітник -державний службовець. Ми повинні оплачувати по середньому за дні сесій, чи зберігати заробітну плату за цей час ( в табелі ставити робочий день)
мсс Тата
17.02.2017
якщо оформлюєте розпорядження про надання такої гарантії то СЗП, це ж не службове відрядження
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі