UA | RU

Щодо коригування середньої зарплати працівникам центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Із прийняттям Закону України «Про державну службу» відбулось скасування статусу посадових осіб органу місцевого самоврядування для працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр).


 Відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) у разі реорганізації підприємства, установи, організації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

У такому випадку до трудових книжок працівників вносять лише запис щодо реорганізації підприємства, установи, організації (пункт 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 №58).

Оскільки, відповідно до частини третьої статті 36 КЗпП у разі реорганізації дія трудового договору продовжується, то обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток у цьому випадку проводиться з урахуванням пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (далі – Порядок), а саме, виходячи із нарахованої працівникам заробітної плати за 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Якщо працівниками відпрацьовано менше 12 календарних місяці, то обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто, з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

Що стосується застосування абзаців сьомого та восьмого пункту 2 Порядку, то зазначеними абзацами чітко визначено, що вони застосовується у випадках зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до актів законодавства.

Щодо застосування пункту 10 Порядку, то ним визначено, що у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Основними умовами для проведення коригування в установах, організаціях бюджетної сфери та органах виконавчої влади та місцевого самоврядування є підвищення окладів відповідно до актів законодавства.

Коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, розраховується шляхом ділення окладу (тарифної ставки), встановленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку) до підвищення.

У разі зміни посадового окладу (тарифної ставки) працівникові у зв’язку з переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо коригування середньої заробітної плати не провадиться.

Враховуючи зазначене, коригування середньої заробітної плати проводиться у зв’язку з підвищенням окладів відповідно до актів законодавства і при умові, що працівник займає одну і ту ж посаду до підвищення окладів та після їх підвищення.

Крім того, слід враховувати, що положення зазначеного пункту спрямовані на недопущення зниження середнього заробітку у порівнянні із нарахованою за новими умовами оплати праці заробітною платою працівників, а не на необґрунтоване завищення середньої заробітної плати.

Враховуючи, що у працівників Центрів нові умови оплати праці введенні у зв’язку із зміною статусу працівників (скасування статусу посадових осіб органу місцевого самоврядування), зміною структури заробітної плати, вважаємо, що коригування у зазначених працівників не проводиться. 

Лист Мінсоцполітики від 11.05.2017 р. N 1398/0/101-17

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
Ольга
26.06.2017
Согласна с последним абзацем. Не проводиться. Проводиться вже після змін. Якщо зміни в структурі заробітної плати, штатів і т.д. з 1 жовтня, то розрахунковий період розпочинається з 1 жовтняі, відповідно, коригувати потрібно за жотень-листопад та грудень.
Татьяна
26.06.2017
Спасибо, офигеть как вовремя объяснили. Ничего, что почти год прошел с момента этой самой структуры?
Людмила
26.06.2017
Підскажіть будь ласка, якщо держслужба знята з 25.12.2016, то розрахунковий період починається з 01.01.2017???
Васа
26.06.2017
Людмила так.
Мирослава
26.06.2017
Наш центр перейшов на нові умови оплати праці з 1 січня 2017 року.Для нарахування відпускних я взяла період з 1 січня 2017.В Порядку 100 (п.2.абзац 7)сказано, що у разі зміни структури зп з одночасним підвищенням період до зміни не враховується.Але це для держслужбовців та ОМС.То я не знаю, як же правильно.
(((((
Тетяна
26.06.2017
А ми перейшли на нові умови оплати праці з 1 грудня 2016 року. Для нарахування відпускних брала період 12 попередніх місяців, а корегувала зарплату грудня 2016. Чи правильно?


Ірина
26.06.2017
Раніше в газеті бухгалтерія бюждет надавалось роз'яснення, що коригування заробітної плати для працівників центрвв соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводиться та береться період за остання 12 місяців перед настанням події або за фактично відпрацьований час якщо працівник працює менше 12 місяців. Такої ж думки були і працівники інспекції з праці. Обмеження які наведено в цьому листі на законодавчому рівні запроваджені тільки для працівників органів місцевого самоврядування. Наскільки я розумію посади працівників центрів СССДМ були прирівняні до посад державних службовців постановою 9-р але аж ніяк вони не відносились до працівників органів місцевого самоврядування.
Лариса Ірина
28.06.2017
Не постанова 9-р, а розпорядження КМУ №9-р, ось його назва - Про віднесення посад працівників системи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до відповідних категорій державних службовців та органів місцевого самоврядування .
Людмила
26.06.2017
ЦСССДМ!! Роз'яснення це все добре, але ПОСТАНОВУ 100 ніхто не міняв. Де чітко прописано, що беремо 12 місяців та коригуємо!!!!!!!!!!!!!!

Людмила
30.06.2017
Це ж треба... Як завжди- закрутять так з поясненнями, що чорт ногу зламає. А я ламаю голову: так ЯКИЙ же розрах період : 12 міс. чи після зміни структури ? І що робити з директором - у нього ж посада не змінилась, тільки оклад з 1730 до 4128 піднявся. Ото буде коригування !!!
Олексій Людмила
13.07.2017
Та не тільки в директора посада не змінилась. В юрисконсульта та начальника орг-прав відділу також
Олена
26.07.2017
Всім коригують а ЦСССМ ні, люди втрачають у заробітній платі ще й багато, тому, що заробітна плата на посадах держслужби до переходу на ЄТС була мізерною та ще й не коригується!!!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі