Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.08.19
3799 2
Друкувати
Обране

Щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки при переведенні працівника на інше підприємство

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки провадиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок), виходячи з виплат за 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.

Якщо працівником відпрацьовано менше 12 календарних місяців, то обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

У випадку, коли у працівника відсутній розрахунковий період (з 1 числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка), розрахунки проводяться з урахуванням частини третьої пункту 4 Порядку, а саме, виходячи з установленого йому в трудовому договорі посадового окладу.

Нарахування виплат для оплати часу відпусток провадиться відповідно до пункту 7 Порядку шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (стаття 73 Кодексу законів про працю України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Тобто у випадку, коли працівник перейшов на інше підприємство і на це підприємство перераховано компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки, середня заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки обчислюється відповідно до вищевказаних норм Порядку, але при виплаті середньої заробітної плати за час щорічної відпустки враховується сума перерахованої на нове підприємство компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.

Лист Мінсоцполітики від 26.06.2019 р. N 749/0/204-19

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
wes
28.08.2019
Як завжди нічого не зрозуміло. При виплаті середньої зарплати за час відпустки враховується сума перерахованої на нове підприємство компенсації. Враховується як?
Іван wes
29.08.2019
Як завжди в стилі Мінсоцполітики. Чіткий висновок зробити бояться. Якщо сума компенсації перерахована, наприклад, за 15 к.дн., то на новому підприємстві відпустка 24 к. дн оплачується наступним чином:- за 15к. дн. - виплачується сума отриманої компенсації;- за 9 к. дн. - розраховується середня з виплат розрахункового періоду на новому підприємстві.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі