UA | RU

Щодо оплати днів «перехідного» відрядження

Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Отже, необхідно визначити, як саме має бути оплачено період відрядження — чи за денним, чи за середньоденним заробітком.

Середньоденний заробіток розраховується згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 100 (далі — Порядок), відповідно до абзацу третього пункту 2 якого середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Тобто у випадку, коли працівника було направлено у відрядження з 26 вересня по 7 жовтня п. p., середньоденна заробітна плата буде розраховуватись виходячи із заробітної плати липня — серпня п. р., оскільки зазначені місяці передують місяцю (вересню) направлення у відрядження.

Денний заробіток необхідно буде визначати для вересня і жовтня окремо.

У випадку, якщо середньоденний заробіток, розрахований у вересні п. р., буде нижчим денного заробітку вересня, то працівнику за дні відрядження, які припадають на вересень, необхідно заплатити заробітну плату згідно з його трудовим договором.

Якщо середньоденний заробіток, розрахований у вересні п. р., буде вищим денного заробітку жовтня, то працівнику за дні відрядження, які припадають на жовтень, необхідно заплатити середньоденний заробіток.

Лист Мінсоцполітики від 11.11.2016 р. № 1564/13/84-16

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Вадим
08.12.2016
А потім прийде "упоротий" ревізор і спитає яким законодавчим актом закріплено таку методику розрахунку. В ст. 121 КзПП написано "середній заробіток" , а єдиний нормативний документ для його визначення - постанова №100, у якій чітко прописано, що на оплату відрядження розраховується середній заробіток за 2 останні місяці.
Тася Вадим
08.12.2016
+100500
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі