Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.12.15
9721 0
Друкувати
Обране

Щодо оплати листків непрацездатності за рахунок коштів фонду після встановлення МСЕК інвалідності

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП звертає увагу страхувальників на те, що останнім часом більше зустрічається випадків оплати за рахунок коштів Фонду листків непрацездатності після встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності.

При заповненні листка непрацездатності в графі “Направлений до МСЕК” здійснюється запис дати направлення документів на МСЕК, який підтверджується підписом голови лікарсько-консультативної комісії. Правильне заповнення всіх граф листка непрацездатності, які стосуються направлення, огляду та висновку МСЕК, є дуже важливим.

Відповідно до пункту 7 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. № 1317, МСЕК проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п'яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.

Згідно пункту 4.3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я від 13.11.2001 р. № 455, у разі визнання хворого інвалідом листок непрацездатності закривається днем надходження документів хворого на МСЕК, дата встановлення інвалідності обов'язково вказується у листку непрацездатності

При цьому в разі визнання хворого інвалідом дата надходження (реєстрації) документів на МСЕК згідно пункту 3.11 “Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності”, затвердженої наказом МОЗ України від 17.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 повинна збігатися з днем встановлення інвалідності.

Відповідно до частини 2 статті 22 Закону УкраїниПро загальнообовязкове державне соціальне страхуваннявід 23.09.1999 р. № 1105-ХІV (далі - Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не повязаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Таким чином, день встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) оплаті за рахунок коштів Фонду не підлягає.

Водночас нагадуємо, що згідно з частиною 3 статті 30 Закону № 1105, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації. 

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі