Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.11.20
6913 0
Друкувати
Обране

Щодо підвищення посадового окладу або встановлення доплати вчителю-дефектологу

Для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти, у тому числі і осіб з особливими освітніми потребами, з урахуванням їхніх потреб та можливостей в закладах освіти створюється інклюзивне освітнє середовище, організовується інклюзивне навчання здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, утворюються інклюзивні класи і групи.

Відповідно до пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами), яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102   <...> (далі - Інструкція), педагогічним працівникам у загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах), для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування (в тому числі при індивідуальному навчанні таких дітей), посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються на 20 відсотків.

У Законі України "Про загальну середню освіту" (втратив чинність на підставі Закону N 463-IX від 16.01.2020 р.) було визначено, що навчальний заклад для дітей, які потребують особливих умов виховання, - це школа соціальної реабілітації; навчальний заклад з відповідним профілем для дітей, які потребують тривалого лікування, - санаторна школа (школа-інтернат). Педагогічним працівникам саме таких загальноосвітніх навчальних закладів встановлюється підвищення посадових окладів на 20 відсотків відповідно до пункту 28 Інструкції.

У закладах освіти загального типу, які мають класи (групи) спеціального призначення (з особливим режимом), оплата праці педагогічних працівників за підвищеними ставками (окладами) здійснюється тільки за години роботи в цих класах (групах).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. N 1096 "Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 р. N 72) педагогічним працівникам і помічникам вихователів в інклюзивних класах (групах) усіх закладів освіти встановлюється доплата в граничному розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати). Зазначена доплата встановлюється тільки за години роботи у цих класах (групах).

 

Джерело:
Лист Міносвіти від 22.09.2020 р. N 1/11-6310
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі