Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.12.15
10450 0
Друкувати
Обране

Щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо у розрахунковому періоді були заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру

Змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 439 було викладено в новій редакції Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266).

При цьому, згідно з роз’ясненням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 07.07.2015 р. № 2.4-17-1112 новий порядок обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням застосовується до страхових випадків, які настали з 04.07.2015 року.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1266, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов'язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, – тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Разом з тим, Міністерство соціальної політики України в листі від 16.09.2015 р. № 526/18/99-15 зазначило, що до набрання чинності (04.07.2015 р.) постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 439 заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхування враховувалися пропорційно відпрацьованому часу.

В той же час у діючому Порядку № 1266 відсутня норма щодо необхідності здійснення пропорційного розподілу таких виплат, якщо у розрахунковому періоді є календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 Порядку місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Враховуючи викладене, якщо особа у цих місяцях отримала разову виплату, то сума виплати не включається до розрахунку середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Тому при розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності по страховим випадкам, які настали з 04.07.2015 р. у разі, якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, то заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі.
У разі ж, якщо застрахована особа у розрахунковому періоді не відпрацювала місяць (з першого до першого числа) з поважної причини, зазначеної у пункті 3 Порядку № 1266, такий місяць виключається з розрахункового періоду, а заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в цьому місяці, не включаються при обчисленні середньої заробітної плати.

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі