Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10936 3
Друкувати
Обране

Щодо скорочення роботи у передсвятковий день при неповному робочому часі

Згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. При цьому оплата праці провадиться в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.


Однак режим роботи на умовах неповного робочого часу передбачає оплату праці пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП). Тобто такій категорії працівників оплату здійснюють за фактично відпрацьований час. Тому зменшення кількості відпрацьованих годин напередодні святкових і неробочих днів для них в такому випадку неминуче потягне за собою зменшення розміру оплати праці.

Тому, на нашу думку, скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 годин на тиждень.

Утой же час у випадку якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня і в передсвятковий день тривалість його робочого часу складає 8 годин, на нашу думку, цього дня доцільно все ж скоротити тривалість роботи на одну годину.

Лист Мінсоцполітики України від 22.12.2017 р. N 2960/0/107-17/284

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(3)
бухгалтерія- це любов
26.01.2018
а на думку ваших колег, які прийдуть перевіряти?
Вадим
26.01.2018
Нарешті в Мінсоці знайшлась притомна людина, яка визнала , що неповний робочий час і скорочений робочий час це різні поняття і норми ст. 53 повинні поширюватися на працівників з неповним 40 годинним робочим тижнем.
Іра
25.12.2018
Доброї ночі. Чи має вихователь скорочений передсвятковий день маючи ставку і 30-годинний робочий тиждень(кожен день 6 годин)? Дякую.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд