Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.09.15
4253 2
Друкувати
Обране

Три переваги відміни трудових книжок

Співавтор законопроекту про скасування трудових книжок Адрій Єрашов назвав три основні переваги цієї ідеї, висунутої Міністерством економіки.

Одним з плюсів законопроекту є захист працівника.

"Коли людину незаконно звільнили з роботи, припустимо, йому записали в трудову книжку про те, що він звільнений за статтею. Він, звичайно ж, йде в суд, наймає юристів, вони оскаржують даний запис. Суд приймає, припустимо, рішення на користь працівника, запис у трудовій виправляють. Людина приходить з цією трудовою книжкою до нового роботодавця, і він бачить обидві ці записи ... Для майбутнього роботодавця це проблемний співробітник ", - пояснив Андрій Єрашов.

За його словами, після скасування трудових книжок працівник зможе уникнути ситуації, в якій він буде представлений в "поганому" світлі перед майбутнім роботодавцем, хоч і не зі своєї вини. Оскільки в електронному реєстрі буде зберігатися тільки останній запис, а незаконна запис про звільнення за статтею, відмінена судом, буде вилучена. З трудовою книжкою цього не зробиш - навіть закреслити запис можна побачити.

Експерт також зазначив, що другим плюсом цього законопроекту є економія для бізнесу.

"Ми припускаємо, що зекономлені гроші підуть на розширення бізнесу, на створення нових робочих місць, можливо, на підвищення заробітної плати", - казал Єрашов

Ще однією перевагою скасування трудових книжок експерт назвав економію часу та зменшення кількості документів, необхідних для надання в різні держструктури при оформленні виплат.

"Плюс" ще в тому, що не треба буде при втраті трудової книжки йти і відновлювати всі записи, збирати їх по компаніях, частина з яких вже можуть і не працювати, інша частина - ліквідована. Це проблема, яка раніше була. Раніше для призначення виплат, тієї ж пенсії, треба було принести трудову книжку. А зараз вже в Пенсійному фонді це все давно є, і їм, окрім вашого паспорта та коду більше нічого не треба ", - сказав співавтор законопроекту про скасування трудових книжок.

Він додав, що ця реформа спрямована на максимальне спрощення та автоматизацію оформлення пенсій та інших виплат.

 

uteka.ua

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
rjkz
26.10.2015
За розпорядженням державних органів у 2011- 2013 роках у зв"язку з так званими "ліквідаціями" державних установ були звільнені деякі працівники, а на їх робочі місця прийняті інші працівники, переважно пенсіонери. Нагадаю, що "ліквідація" державної установи -- це лише зміна цією установою кода ЄДРПОУ, без скорочення посад. Звільнені працівники хоч і зверталися до служби зайнятості та так і залишились непрацевлаштованими. Тобто у 2011-2013 роках багато малозабезпечених українців були взагалі позбавлені засобів існування за п.1 ст.40 КЗпП. А тепер держава намагається усіма способами затушувати цей геноцид -- скасування ТРУДОВИХ КНИЖОК призначене саме для того, щоб знищити його письмові підтвердження. Це щось на зразок того, як колись радянська влада вихолощувала відомості про голодомор 1932-1933 років.
коля
21.01.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі