Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
3976 2
Друкувати
Обране

Три переваги відміни трудових книжок

Співавтор законопроекту про скасування трудових книжок Адрій Єрашов назвав три основні переваги цієї ідеї, висунутої Міністерством економіки.


Одним з плюсів законопроекту є захист працівника.

"Коли людину незаконно звільнили з роботи, припустимо, йому записали в трудову книжку про те, що він звільнений за статтею. Він, звичайно ж, йде в суд, наймає юристів, вони оскаржують даний запис. Суд приймає, припустимо, рішення на користь працівника, запис у трудовій виправляють. Людина приходить з цією трудовою книжкою до нового роботодавця, і він бачить обидві ці записи ... Для майбутнього роботодавця це проблемний співробітник ", - пояснив Андрій Єрашов.

За його словами, після скасування трудових книжок працівник зможе уникнути ситуації, в якій він буде представлений в "поганому" світлі перед майбутнім роботодавцем, хоч і не зі своєї вини. Оскільки в електронному реєстрі буде зберігатися тільки останній запис, а незаконна запис про звільнення за статтею, відмінена судом, буде вилучена. З трудовою книжкою цього не зробиш - навіть закреслити запис можна побачити.

Експерт також зазначив, що другим плюсом цього законопроекту є економія для бізнесу.

"Ми припускаємо, що зекономлені гроші підуть на розширення бізнесу, на створення нових робочих місць, можливо, на підвищення заробітної плати", - казал Єрашов

Ще однією перевагою скасування трудових книжок експерт назвав економію часу та зменшення кількості документів, необхідних для надання в різні держструктури при оформленні виплат.

"Плюс" ще в тому, що не треба буде при втраті трудової книжки йти і відновлювати всі записи, збирати їх по компаніях, частина з яких вже можуть і не працювати, інша частина - ліквідована. Це проблема, яка раніше була. Раніше для призначення виплат, тієї ж пенсії, треба було принести трудову книжку. А зараз вже в Пенсійному фонді це все давно є, і їм, окрім вашого паспорта та коду більше нічого не треба ", - сказав співавтор законопроекту про скасування трудових книжок.

Він додав, що ця реформа спрямована на максимальне спрощення та автоматизацію оформлення пенсій та інших виплат.

 

uteka.ua

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
rjkz
26.10.2015
За розпорядженням державних органів у 2011- 2013 роках у зв"язку з так званими "ліквідаціями" державних установ були звільнені деякі працівники, а на їх робочі місця прийняті інші працівники, переважно пенсіонери. Нагадаю, що "ліквідація" державної установи -- це лише зміна цією установою кода ЄДРПОУ, без скорочення посад. Звільнені працівники хоч і зверталися до служби зайнятості та так і залишились непрацевлаштованими. Тобто у 2011-2013 роках багато малозабезпечених українців були взагалі позбавлені засобів існування за п.1 ст.40 КЗпП. А тепер держава намагається усіма способами затушувати цей геноцид -- скасування ТРУДОВИХ КНИЖОК призначене саме для того, щоб знищити його письмові підтвердження. Це щось на зразок того, як колись радянська влада вихолощувала відомості про голодомор 1932-1933 років.
коля
21.01.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд