1695 2

Тривалість відпустки працівника ДНЗ при внутрішньому сумісництві

Працівник дошкільного навчального закладу працює за сумісництвом на 0,5 ставки вихователя, 0,25 ставки помічника вихователя та 0,25 ставки машиніста з прання та ремонту спецодягу (білизни). Якої тривалості має бути його щорічна відпустка?

Частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР передбачено, що щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Разом з тим за деякими категоріями працівників певних галузей передбачена щорічна відпустка більшої тривалості. Частиною шостою цієї статті зокрема установлено, що педагогічним працівникам щорічна основна відпустка надається тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

У Розділі I додатку до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р. № 346, вихователям дошкільних навчальних закладів щорічна основна відпустка встановлена тривалістю 42 календарних дні. 

Відповідно до частини четвертої статі 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 року № 2628-III  тривалість відпустки помічників вихователів дошкільних навчальних закладів становить 28 календарних днів.

З огляду на норми частини першої статті 6 Закону України «Про відпустки» машиністам із прання та ремонту спецодягу (білизни) щорічна основна відпустка надається тривалістю 24 календарних дні.

Якщо працівник одночасно обіймає декілька посад в дошкільному закладі, то відпустка надається тієї тривалості, яка передбачена за кожною із них При цьому її загальна тривалість не повинна збільшуватися шляхом приєднання відпусток за кожною з посад.

Зважаючи, що серед посад вихователя, помічника вихователя та машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) найкоротшою є відпустка машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни), яка становить 24 календарних, то після її закінчення працівник має приступити до виконання обов’язків машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) і продовжувати перебувати у відпустці за посадами помічника вихователя і вихователя, тобто роботу за цими обома посадами не виконувати. Після закінчення відпустки помічника вихователя тривалістю 28 календарних днів працівник має також приступити до роботи за посадою помічника вихователя і продовжувати перебувати у щорічній відпустці за посадою вихователя, тобто роботу за посадою вихователя він не повинен виконувати.

За бажанням працівника можна використати щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та отримати компенсацію за 4 календарних дні невикористаної відпустки за посадою помічника вихователя та за 18 календарних днів – за посадою вихователя.

Також за його бажанням та за наявності виробничої можливості працівник, на час перебування у відпустці за посадою вихователя тривалістю 42 календарних дні може взяти відпустку без збереження заробітної плати на 18 календарних днів за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та на 14 календарних днів за посадою помічника вихователя.

Оплата за дні відпустки за кожною із цих посад здійснюється, виходячи із нарахованої за 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки, заробітної плати за цими посадами.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки здійснюється на загальних підставах відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати».

 

Профспілка працівників освіти і науки України



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Inna
29.07.2016
Что за бред!
Наталья
29.07.2016
Как нам когда-то объясняли. Работник идет в отпуск, в данном случае на 42 дня, а по остальным должностям он и так не будет получать, так как в это время не будет работать.