Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.02.26
58 0
Друкувати
Обране

У Раді зареєстровано законопроєкт про фінансування підвищення зарплат педагогам і соцпрацівникам

У Раді зареєстровано законопроєкт про фінансування підвищення зарплат педагогам і соцпрацівникам

Після ухвалення Урядом постанов про підвищення посадових окладів на 40 % педагогічним працівникам та у 2,5 раза — соціальним працівникам виникла проблема фінансового забезпечення відповідних рішень у громадах.

Про це повідомив народний депутат Данило Гетманцев, зазначивши, що отримав звернення від голови Асоціації прифронтових міст та громад Ігоря Терехова та безпосередньо від громад щодо неможливості виконання урядових рішень власним коштом.

У чому полягає проблема

Попри те що рішення про підвищення окладів є соціально обґрунтованим, воно не підкріплене достатнім фінансуванням.

Зокрема, перелік посад, для яких передбачено підвищення, є ширшим, ніж перелік закладів, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції.

Освітня субвенція не покриває оплату праці працівників:

  • дошкільної освіти;
  • позашкільної освіти;
  • мистецьких закладів;
  • професійно-технічної освіти.

Також не забезпечено фінансування підвищення оплати праці працівників соціальної та реабілітаційної сфери.

Законодавча ініціатива

У зв’язку з цим у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік».

Документом пропонується:

  • збільшити доходи загального фонду державного бюджету на 20 млрд грн;
  • забезпечити надходження за рахунок додаткових податкових надходжень від детінізації економіки;
  • спрямувати кошти на цільові субвенції громадам для забезпечення підвищення оплати праці.

За інформацією ініціаторів, законопроєкт уже підписали 38 народних депутатів.

Позиція ініціаторів

Автори законодавчої ініціативи наголошують, що підвищення заробітних плат працівникам бюджетної сфери не може залишатися декларативним рішенням без належного фінансового ресурсу.

Питання планується винести на невідкладний розгляд парламенту.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
99
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×