Уряд схвалив проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток"

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток”. Як наголосив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, представляючи проект акта на засіданні Уряду, документ спрямований на врегулювання питань своєчасного та цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням тощо.


Зокрема, передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України „Провідпустки” - стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками. Також врегульовуються порядок та умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, - з метою її своєчасного та цільового використання.

Крім того, у проекті акта пропонується надавати працівникам, які одночасно навчаються у декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них. Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається у такому випадку право працівників на  відпустку без збереження заробітної плати.

Також пропонується: збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за угодою сторін трудового договору, та внести доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення - з метою посилення відповідальності роботодавців за порушення порядку надання (компенсації) відпусток.

Прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту сприятиме своєчасному та за призначенням використанню працівниками відпусток для зміцнення здоров’я, відновлення працездатності, виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, а також припиненню практики надмірного накопичення відпусток за декілька років і посиленню відповідальності роботодавців за порушення порядку їх надання, - підкреслюють у Мінсоцполітики.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Коля
23.09.2016
Це не закон, а лише проект закону....
Євген Коля
23.09.2016
А назві новини хіба не це написано?
Коля Євген
23.09.2016
А яка користь від такої "новини" ? Все одно, що вилами по воді...
Євген Коля
26.09.2016
А яка користь від ваших коментарів про головбухів відділів освіти :)))
Коля Євген
28.09.2016
Може будуть менше красти...
Бухг
26.09.2016
Також пропонується: збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати.................в такі відпустки зараз ходять бюджетники, їх звичайно треба збільшувати.
Юра
27.09.2016
Я не понял что имеется в виду фразой "стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками."? Теперь работодатель ОБЯЗАН выплатить компенсацию? А если не выплатит то какой штраф?
Павло
27.09.2016
Повна фігня! А якщо я не хочу в цьому році йти у відпустку, бо не зміг накопити грошей на відпочинок і оздоровлення? Що мені тепер вимушено йти і сидіти вдома?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі