Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.02.19
6579 6
Друкувати
Обране

Виплата заробітної плати за час відпустки

Статтею 21 Закону України "Про відпустки" встановлено, що заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Незалежно від тривалості наданої відпустки, її оплата провадиться у зазначеному порядку, тобто, за три дні до початку відпустки. При цьому слід враховувати, що за час відпустки за працівником має зберігатися як місце роботи, так і середня заробітна плата, яка розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі - Порядок).

Пунктом 2 Порядку визначено, що обчислення середньої заробітної плати у цих випадках провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Згідно з пунктом 3 Порядку до складу виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток включаються: основна заробітна плата, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер; індексація та виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.  

Відповідно до Порядку лише премії включаються в заробітну плату того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю, всі інші виплати мають враховуватись в ті місяці, за які їх здійснено.

ГУ Держпраці в Івано-Франківській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
ги ги
21.02.2019
де ви таке бачили, щоб за три дні до відпустки???? в кращому випадку в аванс, або в зарплату в наступному місяці,,,,коли вже і відпустку встигнеш відгуляти.
наталія
21.02.2019
В черговий раз, робимо вигляд, що у бюджетних установах усе "класно", так так ми не маємо фінансування помісячно, рік фінансовий не закінчується 25 грудня, наступне фінансування по-доброму біля 20.01, і т.п . Чи не треба нарешті шукати депутатів, про внесення змін до чинного законодавства про виключення для бюджетних установ. А то виходить гарна фізія при поганій грі
Лілія
21.02.2019
А що робити з тими відпустками, коли пишуть заяву сьогодні - на завтра, а бухгалтер має машину часу, повернеться за три дні назад і нарахує, і виплатить, тим більше що більше ніякої роботи він не має, крім нарахування відпускних, так-так
Саша Лілія
26.02.2019
Ліля, значить Ваш кадровик погано знає законодавство. Графік відпусток складається для цього . Кадровик повинен попередити працівника про належну йому відпустку і заява має бути написана за дві неділі до початку відпустки.
Лілія Саша
27.02.2019
Саша, я працювала в такій установі, де дотримувалися графіка, і для бухгалтерії це було дуже зручно, однак не всі організації дотримуються графіка, і працівники беруть по одному дню відпустки (основна частина 14 днів), і зазвичай сьогодні-на завтра, отож маємо те, що маємо, сумно
НК т-ц
22.02.2019
Складається враження , що постанови та накази чинного законодавства створюють "спеціалісти", які працюють найближче на Марсі! Вони на мають уявлення про те в яких умовах працюють бюджетні установи, які мають щей розпорядків коштів.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі