Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6493 4
Друкувати
Обране

Виплата зарплати один раз в місяць обійдеться в мінімальний штраф

Строки, періодичність виплати працівникам зарплати за першу половину місяця (авансу), а також її розмір, прописані у ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.


А ось який із розмірів штрафів, визначених у ч. 2 ст. 265 КЗпП, слідуватиме, якщо роботодавець виплатить аванс у сумі меншій, аніж половина тарифної ставки, або ж якщо не виплачує аванс, а платить зарплату раз на місяць?

Держпраці у листі від 26.07.2018 р. № 58920/4/4.3-ДП-18 надало розширене роз’яснення з цього питання.

1. У разі порушення строків виплати зарплати НЕ більше як за один місяць роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінзарплати (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП), незважаючи на періодичність (1 - 2 чи більше разів на рік) вчинення такого порушення.

2. У разі встановлення порушення строків виплати зарплати більше як за один місяць роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу у трикратному розмірі мінзарплати (абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

3. У разі одночасної виплати працівникам зарплати та компенсації втрати частини зарплати у зв'язку з затримкою термінів її виплати, то підстав для звільнення суб'єктів господарювання від відповідальності за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату зарплати згідно із ст. 265 КЗпП не передбачено.

4. У разі виплати заробітної плати один раз на місяць (непроведення авансових виплат) роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі мінзарплати (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Судова практика за подібних випадків якраз свідчить, що Держпраці в разі порушення вимог ст. 115 КЗпП застосовує саме штраф згідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП у розмірі однієї мінімальної зарплати. 

Інтерактивна бухгалтерія

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(4)
Бухгалтер
30.08.2018
Пи***********************************************************.3723 на ровном месте!Я работая бухгалтером уже миллион лет такого как сейчас уже не помню, тебя могут оштрафовать за все и даже если ты все делаешь правильно придумают что ты не прав и все равно оштрафуют!Если аванс блин меньше половины тоже оштрафуют,это капец!Ну капец капецовый. Скоты вы *лять ноги мне целовать должны что я вам еще налоги плачу, уроды!А вы сцука еще и штрафовать меня будете, харя все не трескается!Девочки извините за франсе, но за*бали, ну пи*дец!Рушаю до Польши, вот чесно, патриотизма нет!
бухгалте
30.08.2018
Скоро придумают штраф для бухгалтера за то,что он ходит на работу.....Заееее.........
Віка
30.08.2018
Боже змилуйся над бухгалтерами, Та скільки можна цією "ЄРУНДОЮ" займатися.
Петро мальдівський
30.08.2018
Ну и с какого периода будут штрафовать по 4му пункту? Что за хр*нь вообще творится, достали, зарплата минимальная а требований как на пост прокурора области. Уро*ы, как уже задолбали со своими нововведениями.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд