Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.02.20
9580 8
Друкувати
Обране

Визначаємо розмір вихідної допомоги

Фініш – це завжди початок чогось нового. Припинення трудових відносин – це неприємна, часом невідворотна, але звична річ у ринкових умовах. Проте для того, щоб «розлучення» роботодавця і працівника сталося цивілізовано й влаштовувало обидві сторони, звільнення має враховувати певні законодавчі норми. Право на отримання вихідної допомоги є гарантією, яка уможливлює тимчасову заміну заробітку для працівника і дозволяє йому зосередитись на пошуку нової роботи.

Розмір вихідної допомоги диференціюється залежно від підстави звільнення:

1не менше середнього місячного заробітку:

  • при припиненні трудового договору у разі відмови працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмовою від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці (п. 6 ст. 36 КЗпП); 
  • у випадку змін в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП); 
  • у разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі (п. 2 ст. 40 КЗпП); 
  • при поновленні на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу (п. 6 ст. 40 КЗпП);

2. у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат: 

  • у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ст. 36 КЗпП);

3. не менше 3-місячного середнього заробітку: 

  • при припиненні трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (ст. ст. 38 і 39 КЗпП);

4. не менше 6-місячного середнього заробітку:

  •  у разі припинення повноважень посадових осіб (п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП);

5. не менше 4-місячного середнього заробітку: 

  • при звільненні на підставі змін в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату (п. 1 ст. 40 КЗпП) працівника, що є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до I категорії (ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»). При цьому кошти у розмірі трикратної середньомісячної зарплати компенсуються з бюджету органами соцзахисту, центрами з нарахування та виплати соціальної допомоги, управліннями праці і соціального захисту населення за місцем реєстрації громадян.

Більший розмір вихідної допомоги може бути визначений колективним і трудовим договором. Згідно зі ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, здійснюється в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

www.dcz.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Ірина
21.02.2020
Так сумно...Тільки срізь і чути-ліквідація,скорочення,вихідні допомоги,тепер з 01квітня лікарні закривають,на біржу працівники, держава стає країною безробітніх.
1234
21.02.2020
Це і є геноцид нації і примусове, сплановане виселення українців із своєї землі, країни, сім"ї! Чи не так???? Запитую тих, хто раніше кричав про необхідність ліквідації управлінь АПК економіки і т. д., бо вони нічого не роблять. І друге питання. Кому це все вигідно. Невже Україні і українцям?
Ірина 1234
02.03.2020
Ми ж розуміємо,що зачищують територію від українського населення для власних нужд,де ці сили що б це мракобісся зупинити?
Олена
21.02.2020
Держслужба- вихідна допомога по ст.43,43/1 - в розмірі двох середньомісячних.
123
22.02.2020
вихідної допомоги у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) - у розмірі двох мінімальних заробітних плат з 22 травня 2008 року законом не передбачено
Алла
26.02.2020
при ліквідації с/ рад яка допомога і хто платить ?
Лариса Алла
12.03.2020
не менше середньомісячної.З своїх коштів виплата
Ксения
26.02.2020
При ликвидации банка, если работник в декретном отпуске какие-то выплаты пологаются?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі