Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.10.22
2438 0
Друкувати
Обране

Врахування періоду призупинення дії трудового договору при обчисленні середньої зарплати для розрахунку лікарняних

Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування визначає Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266 (зі змінами) (далі - Порядок).

Наразі Мінсоцполітики напрацьовуються пропозиції змін до нормативно-правових актів, зокрема і до Порядку, з метою приведення їх у відповідність до норм законодавства, зміненого у період дії воєнного стану.

Водночас зазначаємо, що частиною першою статті 13 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15.03.2022 N 2136-IX (далі - Закон) визначено, що у зв'язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи, дія трудового договору може бути призупинена.

При цьому, призупиненням дії трудового договору є тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором, що не тягне за собою припинення трудових відносин.

Отже, через об'єктивну поважну причину, чим є військова агресія проти України, сторони трудового договору позбавлені можливості виконувати взаємні зобов'язання (роботодавець щодо забезпечення працівника роботою, а працівник щодо виконання роботи).

Із урахуванням зазначеного, на думку Управління, період призупинення дії трудового договору у зв'язку з військовою агресією проти України відповідно до статті 13 Закону може вважатися періодом, не відпрацьованим з поважних причин.

Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також допомоги по вагітності та пологах, відповідно до пункту 3 Порядку повинна обчислюватися із суми нарахованої в розрахунковому періоді заробітної плати, на яку нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), шляхом її ділення на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, у тому числі через призупинення дії трудового договору.

Водночас, при розрахунку суми як допомоги по тимчасовій непрацездатності, так і допомоги по вагітності та пологах слід звертати увагу на обчислення страхового стажу, оскільки у період призупинення дії трудового договору призупиняється і сплата єдиного внеску, який є умовою для зарахування відповідного періоду до страхового стажу.

 

Джерело:
Лист Мінсоцполітики від 07.07.2022 р. N 53/0/248-22
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі