Як рахувати стаж для лікарняного робітниці після виходу з відпустки по догляду за дитиною

Співробітниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3 років з 2014 по 2017 рік (народила 9 січня 2014 року), йшла у відпустку з нашого підприємства. Згідно з формою ОК-5 – її страховий стаж був зарахований лише у січні 2016 року – а всі інші місяці відрахування нульові. Як бути і як правильно рахувати стаж для листка непрацездатності?


Відповідно до статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі – Закон № 1105) страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

У разі, якщо застрахована особа перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підприємстві, з яким знаходиться у трудових відносинах, то такий період зараховується до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з мінімального страхового внеску, тобто незалежно від того, сплачувався в цей період за неї страховий внесок, чи ні. 

Фонд соцстраху

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі