Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.02.16
9901 1
Друкувати
Обране

Як виплачуються лікарняні, якщо працівник захворів після закінчення робочого дня

Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надала роз’яснення стосовно питання: як оплатити листок непрацездатності у випадку госпіталізації працівника після закінчення робочого дня?

Розглянуто умовний приклад: тимчасова непрацездатність у застрахованої особи настала 15.10.2015 р., після закінчення робочого дня, за який їй нараховано заробітну плату.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності й пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

За рахунок коштів Фонду допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності (установлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).

З урахуванням норм Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р. № 455, особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватися, за їх згодою, із наступного календарного дня.

Зважаючи на викладене вище, якщо застрахована особа не скористалася своїм правом на отримання листка непрацездатності з наступного календарного дня, то перші 5 календарних днів тимчасової непрацездатності необхідно відраховувати з 15.10.2015 р.

Але у зв'язку з тим, що за відпрацьований день (15.10.2015 р.) застрахована особа отримала заробітну плату, роботодавцем оплачуються 4 календарних дні з 16 по 19 жовтня, оскільки з метою надання  допомоги по тимчасовій непрацездатності є компенсація втраченого заробітку. Наступні дні оплачуються за рахунок коштів Фонду.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Павел
18.02.2016
Ну это в идеальной ситуации. Если у табельщика много людей помимо своей основной работы, он может не вникать в ситуацию. Принесут больничный открытый 15 числа - исправит в табеле с 15 "ТН" и на этом всё)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі