Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2297 1
Друкувати
Обране

Як здійснюють доплати за понаднормову роботу медикам?

До фахівців Управління через форму «Зворотній зв’язок» на сайті установи звернулася працівниця закладу охорони здоров’я м. Канів зі скаргою на керівництво лікарні, яке не здійснює доплати за понаднормову роботу та роботу з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу. На звернення роз’яснення надає інспектор праці Управління Марина Шевченко.


«На Ваше звернення про надання роз’яснення щодо порядку виплати заробітної плати за роботу в вихідні та світкові дні та доплату за роботу з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19) повідомляємо наступне.

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні та святкові дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства (далі – профспілкова організація) або профспілкового представника і лише у виняткових випадках, визначених ч. 2 ст. 71 КЗпП, а саме для: відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків; відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна; виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства в цілому або його окремих підрозділів; виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Перелік святкових і неробочих днів встановлено ст.73 КЗпП України. Робота у ці дні не проводиться. Залучення працівників до роботи допускається у випадках та в порядку, передбачених ст. 71 КЗпП України.

Згідно зі ст. 72 КЗпП та ч. 3 ст. 107 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Відповідно до ст. 31 КЗпП України роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, тобто не має права виходити за рамки трудового договору, який визначає обов’язки працівника, з урахуванням спеціальності, кваліфікації, посади.

Відповідно до Закону України від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (далі – Закон), спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» п. 34 абз. 8 Розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» та постанови КМУ від 23.03.2020 № 246 передбачено встановлення додаткової, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19.

У березні доплата у розмірі до 300% заробітної плати (посадового окладу (з підвищенням) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат та надбавок) проводилася за наявності наступних умов:

1) професія (посада) працівника передбачена переліком до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 02.04.2020 №768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року» (далі – наказ №768);

2) професія (посада) працівника передбачена персональним переліком працівників, яким встановлюється доплата, затвердженим керівником відповідного закладу охорони здоров’я;

3) працівник працював у березні 2020 року на посаді (за професією), передбаченою у переліку до наказу №768 та у персональному переліку, затвердженому керівником відповідного закладу охорони здоров’я.

У квітні 2020 року і надалі зазначена доплата в розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат та надбавок) проводиться за наявності наступних умов:

1) медичний заклад передбачено переліком закладів охорони здоров’я, зазначеним у постанові КМУ від 23.03.2020 № 246;

2) посада працівника передбачена переліком посад працівників, яким встановлюється доплата, затвердженим керівником відповідного закладу охорони здоров’я;

3) працівник працював (працює) на посаді, передбаченій у переліку, затвердженому керівником відповідного закладу охорони здоров’я».

ck.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (1)
апв
18.08.2020
Кто-нибудь получил 300%
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд