UA | RU

Які питання можуть бути врегульовані Положенням про преміювання в держоргані

Мінсоцполітики в листі від 12.09.2016 р. № 1296/13/84-16 пояснило окремі вимоги законодавства щодо преміювання держслужбовців.1. Для держслужбовців визначено такі види премій: за результатами щорічного оцінювання службової діяльності та місячна або квартальна відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи державного органу. Інших видів премій (до державних і професійних свят, ювілейних дат тощо) Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон) не передбачено, отже, і підстав для виплати таких премій із 01.05.2016 р. немає.

2. Перелік критеріїв, визначених у Типовому положенні про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), затвердженому наказом Мінсоцполітики від 13.06.2016 р. № 646 (далі — Типове положення), не є вичерпним, і в Положенні про преміювання з урахуванням функцій, завдань і повноважень відповідного державного органу можуть бути зазначені й інші критерії.

3. Наразі законодавчими актами не передбачено встановлення місячної або квартальної премії у відсотках до посадового окладу. Отже, саме в Положенні про преміювання визначається «база» для нарахування премій. Розмір місячної або квартальної премії може визначатись у відсотках до посадового окладу, до посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг і вислугу років, у конкретно визначених сумах тощо.

4. Зважаючи на те що підставою для преміювання у відповідному державному органі є Положення про преміювання, можливість й умови преміювання осіб, призначених на посаду держслужби з випробуванням, має бути визначено в цьому Положенні про преміювання.

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (15)
Коля
22.12.2016
Головбухи УправлІнь освіти м. Києва щомісяця офіційно отримують премії, що у декілька разів перевищують їх посадовий оклад. Премії цих головбухів формуються із невиплаченої частини надбавок і доплат простих бухгалтерів та техпрацівників: подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для рядових бухгалтерів зазначає 50-відсоткову надбавку, а реально виплачує їм лише по 20-30 відсотків ; решту головбух розподіляє на власний розсуд у вигляді премій , в основному, собі та заступникам. -------------------------------------------------------------------------------------------. ------------------------------------------------------------------Кажуть, що це порушення є не тільки у Києві, а і у інших містах, і не тільки в освіті; і були скарги працівників , а віз і досі там .

Cемен Коля
23.12.2016
Коля Вам не надоело, нового ничего не придумали.
Яяяяя Коля
23.12.2016
Да задолбал ты, КОЛЯ...
Коля Яяяяя
24.12.2016
То з цього приводу є народна приказка: "На злодієві і шапка горить".
Коля Коля
24.12.2016
Чесно кажучи, я не думав , що це шахрайство від головбухів держустанов настільки масове та глобальне, - судячи з великої кількості негативних відгуків.
Наталія Коля
27.12.2016
Шановний Коля! В першу чергу премію регулює керівник,у якого є любимчики і ті кого він терпіти не може, так що бухгалтер тут не може впливати. Все залежить від порядності керівника, а вони бувають різні.....
Мария
23.12.2016
Коля, а Вас не смущает тот факт, что оклад главбуха при его ответственности за всех и все, не намного выше оклада рядового бухгалтера, который отвечает только за свой участок работы. Начинать нужно с дифференциации окладов!!!
Коля Мария
24.12.2016
Это хоть и правильно, но всё равно это не причина нарушать закон; пусть даже по договорённости с контролирующими органами.
Мария
26.12.2016
А в какой части нарушается Закон?
Коля Мария
26.12.2016
У Законі "Про оплату праці" чітко написано, що надбавка (доплата) зазначається у штатному розписі з настанням права працівника на отримання цієї надбавки (доплати). Тобто, якщо у штатному розписі навпроти посад працівників написана надбавка 50 процентів, то саме таку надбавку і треба виплачувати усім тим працівникам. А якщо виплачуєте лише 20 процентів, то не пишіть у штатному розписі 50, бо це фактично виглядає як приписка з метою розкрадання бюджетних грошей. Зараз держава корумпована і вам це шахрайство сходить з рук, але не завжди вона буде корумпованою... . А підвищення окладів собі і заступникам добиватися вам ніхто не забороняє.
Ірина
26.12.2016
Коля! А чи не час вже придумати Вам щось новеньке?
Ірина
28.12.2016
Коля такий грамотний!!!!!!!!!!!! Явно не главбух, а він даже представить не може(та й не хоче) яка відповідальність головбуха,скільки робиться роботи нікому не потрібної,її еолектив небачить, (люди тільки зарплату бачать)робиш ночами,на святкових днях,а коля знає,що главбухи у відпустках не гуляють,а якщо і гуляють,то максимум10днів?Невіглас ти Коля , тільки і бачиш що головбух більше премію отримує.Я главбух ,тобі від мене - презирство!!
віка
29.12.2016
Право на встановлення надбавок,премій надано керівнику у державному органі у межах економії фонду оплати праці,та особового вкладу працівника.Якщо працівник(бухгалтер) невчасно виконує свою роботу,всяке буває,то що давати йому 50%???,тоді коли інший бухг.зробов все вчасно і не кого не підвів
Коля віка
30.12.2016
Стосовно надбавок і доплат читайте Закон "Про оплату праці", і не треба їх змішувати з преміями.
Коля Коля
30.12.2016
Надбавки і доплати, на відміну від премій, є обов"язковими виплатами.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі