Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.05.16
7373 3
Друкувати
Обране

Яким чином застрахована особа, що прийнята на роботу нещодавно, може підтвердити свій страховий стаж

Яким чином застрахована особа, що прийнята на роботу нещодавно, може підтвердити свій страховий стаж? Чи може роботодавець отримати відомості з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування?


Якщо застрахована особа протягом дванадцятимісячного періоду перед настанням страхового випадку мала страховий стаж, набутий у іншого роботодавця, то їй необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцем своєї реєстрації для отримання довідки про підтвердження стажу при пред’явленні:

  •  паспорта,
  •  довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування (пункт 3 розділу ІІІ Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1).

Роботодавці мають право отримувати інформацію лише про застрахованих осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, і виключно за період перебування особи в трудових відносинах із ними.

Якщо працівниця надала довідку ОК-5 чи значить це, що при обчисленні матеріального забезпечення бухгалтеру слід включати до розрахунку середньої заробітної плати заробітну плату застрахованої особи нараховану попереднім роботодавцем?

Відповідно до пункту 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26 вересня 2001 р. N 1266 (далі – Порядок № 1266) розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок. Тож немає підстав обраховувати середню заробітну плату сумарно за всіма місцями роботи у дванадцятимісячному періоді. 

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(3)
Олена
05.05.2016
Але ж в довідці ОК-5 вказується й дохід по ЦПД, який не є підставою для підрахунку шестимісячного стажу для оплати лікарняних. Як тут бути?
Ірина Олена
05.05.2016
А чому дохід за ЦПД не є підставою для підрахунку? Головне щоб був мінімальний внесок (нарахований та утриманий) помісячно. Наприклад, дохід за ЦПД 3000 грн., то утриманий з нього 2,6 і нарахований 34,7 в сумі буде навіть більше ніж 3,6 і 36,3 з мінімальної зарплати
Олена Ірина
06.05.2016
Тоу, що частина 2,6%, прирозподілі між фондами, не надходила до ФССзТВП.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн