Яким чином застрахована особа, що прийнята на роботу нещодавно, може підтвердити свій страховий стаж

Яким чином застрахована особа, що прийнята на роботу нещодавно, може підтвердити свій страховий стаж? Чи може роботодавець отримати відомості з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування?


Якщо застрахована особа протягом дванадцятимісячного періоду перед настанням страхового випадку мала страховий стаж, набутий у іншого роботодавця, то їй необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцем своєї реєстрації для отримання довідки про підтвердження стажу при пред’явленні:

  •  паспорта,
  •  довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування (пункт 3 розділу ІІІ Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1).

Роботодавці мають право отримувати інформацію лише про застрахованих осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, і виключно за період перебування особи в трудових відносинах із ними.

Якщо працівниця надала довідку ОК-5 чи значить це, що при обчисленні матеріального забезпечення бухгалтеру слід включати до розрахунку середньої заробітної плати заробітну плату застрахованої особи нараховану попереднім роботодавцем?

Відповідно до пункту 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26 вересня 2001 р. N 1266 (далі – Порядок № 1266) розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок. Тож немає підстав обраховувати середню заробітну плату сумарно за всіма місцями роботи у дванадцятимісячному періоді. 

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВППомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Олена
05.05.2016
Але ж в довідці ОК-5 вказується й дохід по ЦПД, який не є підставою для підрахунку шестимісячного стажу для оплати лікарняних. Як тут бути?
Ірина Олена
05.05.2016
А чому дохід за ЦПД не є підставою для підрахунку? Головне щоб був мінімальний внесок (нарахований та утриманий) помісячно. Наприклад, дохід за ЦПД 3000 грн., то утриманий з нього 2,6 і нарахований 34,7 в сумі буде навіть більше ніж 3,6 і 36,3 з мінімальної зарплати
Олена Ірина
06.05.2016
Тоу, що частина 2,6%, прирозподілі між фондами, не надходила до ФССзТВП.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі