Якщо оплату праці у відрядженні оплатили нижче середнього заробітку, необхідно здійснити донарахування

Мінсоцполітики в листі від 06.03.2015 р. № 141/18/99-15 розглянуло питання щодо оплати праці працівника під час відрядження.


Так, за час перебування працівника у відрядженні згідно з наказом керівника підприємства йому мають здійснити виплати, передбачені ст. 121 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Відповідно до ст. 121 КЗпП, працівникам, які направляються у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку, що зберігається за такими працівниками на всі робочі дні у відрядженні за графіком, установленим за місцем постійної роботи. Тобто у випадку направлення працівника у відрядження необхідно порівняти суму середньоденного заробітку та денного заробітку відповідно до умов трудового договору й у разі, якщо денний заробіток вищий від його середнього заробітку, заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата.

Водночас Мінсоцполітики нагадує: відповідно до ст. 265 КЗпП, особи, винні в порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Наталія
26.05.2016
Мінсоцполітика перечить затвердженим кошторисам,як можна виплатити більшу суму з/п під час відряження,якщо по кошторису не дають закладати ці кошти.....та що там казати,на індексація не дали.Тільки закони пишуть,коштів нуль,штрафів безліч.....Ганьба такій державі і "президенту"!!!!!!!!!!!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі