Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10291 19
Друкувати
Обране

Заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев: Посадовий оклад педагогів має складати левову частку розрахунку заробітної плати

Оплата праці педагогів має бути конкурентною та сформована чітка формула розрахунку заробітної плати, левову частку якої має складати посадовий оклад. Про це розповів заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев у інтерв'ю інформагенції "Укрінформ".


За його словами, це врегулює питання справедливої оплати праці педагогам, незалежно від того, в яких громадах вони працюють.

Заступник Міністра запропонував переглянути умови оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок. 

«Це стає предметом маніпуляцій, коли, наприклад, одні органи місцевого самоврядування виплачують мінімальну надбавку за престижність праці вчителям, тобто – 5%, а інші – 20-30%. Така ситуація не мотивує молодого вчителя», - сказав заступник Міністра.

На його думку, проблема полягає у відсутності ресурсу на підвищення зарплат педагогічним працівникам у державному і місцевих бюджетах. 

«Потрібно приймати управлінські рішення, що потребують глибокого аналізу діяльності мережі закладів освіти і цілей здійснення видатків. Для шкіл – це сфера відповідальності органів місцевого самоврядування. Протягом трьох років вдосконалюємо формулу розподілу освітньої субвенції спільно з Міністерством освіти та науки та представниками місцевого самоврядування. Проте і з боку засновників закладів загальної середньої освіти мають бути кроки назустріч щодо їх відповідальності», - зазначив Роман Єрмоличев.

Крім того, заступник Міністра вважає, що у системі освіти мають відбуватись якісні зміни, зокрема – пов’язані з кадровим оновленням. Адже держава щороку витрачає значні кошти на підготовку вчителів у закладах вищої освіти, але молоді вчителі рідко працевлаштовуються у школах та затримуються надовго.

«Причини –  порівняно низька оплата праці, її складність та відсутність годин навантаження на повну ставку. Тому створення конкурентної заробітної плати одне з важливих завдань профільного міністерства і Мінфіну», - зазначив Роман Єрмоличев.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (19)
Тетяна
13.05.2020
Йой! А мінфін не хоче звернути увагу на неконкурентну, та навіть неадекватну навантаженню зарплату бухгалтерів-бюджетників? Вчителям годин навантаження не вистачає, а бухгалтеру дуже часто не вистачає годин у добі. ВИМАГАЮТЬ, ЯК З РОЗУМНИХ, ПЛАТЯТЬ, ЯК ДУРНИМ!!!
Зекоманда Тетяна
14.05.2020
Так ідіть на роботу до фермерів, а не сидите в бюджетних організаціях
Тетяна Зекоманда
14.05.2020
на всих фермерів не вистачить, ваша З(онд)Е(р)команда карантином добиває останніх
Тетяна Зекоманда
14.05.2020
А чому бухгалтер з Вищою освітою та кваліфікацією повинен йти працювати до фермера??? Це вирішення проблеми Ви вважаєте?
Тетяна Зекоманда
14.05.2020
Вчителі вже давно не малу зарплату одержують, такі зарплати нафтопереробні заводи не всим платять. Крім цього, у них є репетиторство. Коли наша держава змусить їх офіційно сплачувати податки від репетиторства???? то буде дохід до бюджету, їм же на зарплату
Олександр Тетяна
15.05.2020
Тетяно, а вот прийдіть в школу попрацюйте на наші "скажені гроші" - і ні в чому себе не обмежуйте, після сплати податків у вас залишиться 3790 грн. Ось це реальна заробітна платня, а років за 15 вона доросте до 5000-6000. Звісно можна працювати на півтори ставки, заодно і шахтарям таке запропонуйте (втомлюваність професій тотожна) - вони вам подякують.
TaN Олександр
15.05.2020
Де Ви бачили у вчителів зарплату 3790 (саме зар.плату, а не оклад). В кожного вчителя йде надбавка на надбавку та + ще 3 надбавки. Я працюю в відділі освіти й бачу скільки вони отримують. Я вважаю, що вже давно повинна бути більш прозора та зрозуміла оплата праці в педагогів!!!
Ната TaN
20.05.2020
Згодна ! А головне за що ? Я ЗА справедливу заробітню платню, але нехай вчать дітей , а не зачитують матеріал. Премії тільки за більше 70% відмінних знань після здачі предмету на ЗНО !!!
Лідія
13.05.2020
Згодна з Тетяною на всі 100.Я би хотіла від Міністерства фінансів отримати пораду ,як утримати з мінімальною заробітною платою кваліфікованого бухгалтера в бюджетній установі після вищого навчального закладу.ВИМАГАЮТЬ,ЯК З РОЗУМНИХ,ПЛАТЯТЬ,ЯК ДУРНИМ,
ирина
13.05.2020
а про работников культуры снова тишина...стаж 20 лет...ставка 3800 минус налоги...как хочешь так и выживай...и никому до нас нет дела...а мы тоже учим детей между прочим
Стас
13.05.2020
А врачи.
Наталія
13.05.2020
Ну звичайно, молодим вчителям ви вже виплатили по 21000 грн, а тепер ще і зарплату підніміть так само. Ганьба вам всім!
Оксана
14.05.2020
Ніхто не виплатив молодим вчителям. І не буде платити. Ці гроші скерують на боротьбу з вірусом
Валентина
14.05.2020
А инженерам, которые отвечают за все техническое состояние и выполнение ремонтных работ в сфере соцкультбыта, образования - не надо? Опустили ниже плинтуса....А требования ого-го!!!!
Людмила
14.05.2020
Ага, особливо зараз вчителі мучаться і бідують. Всю весну тиняються днями по магазинах- не знають, куди податися у вільний від " роботи" час і потратити свої копійки.Треба таки підвищити їм зарплату. А насправді бідні і замучені батьки їхніх учнів скоро з глузду з'їдуть з таким навчанням. У мене діти вже дорослі, але бачу і чую щодня своїх колег, скоро матимуть нервовий зрив...
Анастасіч Людмила
19.05.2020
А що в них на лобі написано "вчитель" у магазинах? Я працюю у школі. Наші вчителі навчають по графіку і у них зараз навантаження втричі більше. Особливо в мовників. Ви би бачили скільки повідомлень з творами щодня. І кожен по вайберу телефонує вірші розповідає. Це теж дуже важко. Всім важко.
Мар'яна
14.05.2020
а після карантину наші вчителі будуть ще заробляти на додаткових заняттях, а зарплата мала
Анатолій
14.05.2020
Вчителі в робочий час навчають так добре дітей що після занять займаються репетиторством. А от над ким керівництво країни знущається то це з медиків. Якщо не буде достойної медицина то вчителям нізким буде займатися репетиторством.
Вихователь
19.05.2020
А вихователів знов забули,ну то ж так,вони не педагогічні працівники
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд