Заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев: Посадовий оклад педагогів має складати левову частку розрахунку заробітної плати
За його словами, це врегулює питання справедливої оплати праці педагогам, незалежно від того, в яких громадах вони працюють.
Заступник Міністра запропонував переглянути умови оплати праці педагогічних працівників, зарплату яких складають посадовий оклад та численна кількість доплат і надбавок.
«Це стає предметом маніпуляцій, коли, наприклад, одні органи місцевого самоврядування виплачують мінімальну надбавку за престижність праці вчителям, тобто – 5%, а інші – 20-30%. Така ситуація не мотивує молодого вчителя», - сказав заступник Міністра.
На його думку, проблема полягає у відсутності ресурсу на підвищення зарплат педагогічним працівникам у державному і місцевих бюджетах.
«Потрібно приймати управлінські рішення, що потребують глибокого аналізу діяльності мережі закладів освіти і цілей здійснення видатків. Для шкіл – це сфера відповідальності органів місцевого самоврядування. Протягом трьох років вдосконалюємо формулу розподілу освітньої субвенції спільно з Міністерством освіти та науки та представниками місцевого самоврядування. Проте і з боку засновників закладів загальної середньої освіти мають бути кроки назустріч щодо їх відповідальності», - зазначив Роман Єрмоличев.
Крім того, заступник Міністра вважає, що у системі освіти мають відбуватись якісні зміни, зокрема – пов’язані з кадровим оновленням. Адже держава щороку витрачає значні кошти на підготовку вчителів у закладах вищої освіти, але молоді вчителі рідко працевлаштовуються у школах та затримуються надовго.
«Причини – порівняно низька оплата праці, її складність та відсутність годин навантаження на повну ставку. Тому створення конкурентної заробітної плати одне з важливих завдань профільного міністерства і Мінфіну», - зазначив Роман Єрмоличев.