Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.01.16
4352 3
Друкувати
Обране

10 хвилин із Прем'єр-міністром. Державні закупівлі. ProZorro

Вітаю вас, шановні українці! Сьогодні хочу поговорити про те, яким чином використовуються державні кошти і як унеможливити їхнє розкрадання.


Перед тим хочу наголосити, що кримінальне переслідування корупціонерів – це компетенція Національного антикорупційного бюро, прокуратури, Служби безпеки та інших правоохоронних органів, які не залежать від Уряду України. Уряд в бюджеті України на поточний рік у повному обсязі профінансував діяльність усіх антикорупційних органів.

Крім того, вже невдовзі розпочне роботу Національне агентство із запобігання корупції, яке є превентивним органом. Тобто, цей орган буде перевіряти відповідність декларацій чиновників їхньому стилю життя.

Створення умов для унеможливлення корупції є пріоритетом для Уряду України.

Найбільшою “годувальницею” корупціонерів  довгі роки була сфера державних закупівель. За нашими підрахунками втрати від прямої корупції та неефективного управління складали близько 20% від усього об’єму державних закупівель. А це – приблизно 50 мільярдів гривень щороку. Це майже стільки, скільки закладено в бюджеті на Збройні Сили України.

Куди йшли всі ці гроші? До кишень корупціонерів. На них вони купували яхти і вілли, платили хабарі прокурорам і суддям.

Закрита і корумпована система державних закупівель формувалася роками. Тому одним лише косметичним ремонтом проблему вирішити неможливо. Треба було знайти системне рішення, яке дозволить зробити систему справедливою і прозорою назавжди.

Саме тому ми створили електронну систему державних закупівель ProZorro. Десятки мільярдів гривень повернуться у бюджет.

В чому головна ідея цієї системи? Ми переводимо всі державні тендери в електронний та он-лайн-формат. Тобто - усі процедури, кожен крок, кожне рішення стають публічними. Тепер нічого не вдасться приховати. Новий принцип дозволить виявляти порушників. Бо комп’ютер не бере хабарів, як відомо.

Електронний формат також спрощує доступ бізнесу до торгів. А це - підвищення конкуренції в державних закупівлях. Це дуже важлива зміна, тому що конкуренція дозволяє отримувати якісніші товари та послуги за меншою ціною.

Як тепер буде працювати система ProZorro? Кожна невеличка компанія чи підприємець може зареєструватися на торговельному майданчику, знайти аукціон і подати заявку на участь. Далі відбуваються анонімні торги - тобто замовник не знає, хто саме бере в них участь. За результатами аукціону обирається переможець, і тільки після цього розкривається назва компанії. Таким чином, провести «свого» постачальника стає практично неможливо. А переможцями ставатимуть тільки сумлінні постачальники.

Ще раз повторю: все відбувається в прозорих електронних торгах. При цьому будь-хто може зайти на сайт і дізнатися, що закуповувало те чи інше державне підприємство і за якою ціною. Наприклад, на яких умовах і за скільки Міністерство оборони закупило одяг для військових, яка компанія виграла тендер місцевої адміністрації на ремонт дитячого садочку – і скільки саме їй заплатять.

Ми запустили систему ProZorro в пілотному режимі ще в лютому 2015 року. Результати вражають. Економія бюджетних коштів вже перевищила 500 мільйонів гривень. І це при тому, що сьогодні через цю систему проводиться тільки 2% державних тендерів. Після повного переходу державних закупівель в електронний формат ми очікуємо економії десятків мільярдів гривень щорічно.

Наведу тільки кілька прикладів. Міністерство інфраструктури та підприємства, які знаходяться у його підпорядкуванні, провели тендери у системі ProZorro на понад 1,3 мільярда гривень. Сума економії перевищила 75 мільйонів. Міністерство оборони повністю перейшло на електронні закупівлі. Результат: майже 1000 тендерів і 200 мільйонів гривень економії.

Або, наприклад, одна київська лікарня на закупівлі продовольства зекономила третину коштів, а школа на Кіровоградщині – майже половину.

Що це на практиці означає? Ці гроші пішли не до кишень корупціонерів, а будуть спрямовані на потрібні і важливі речі: ремонт школи, покращення якості дитячого харчування, відновлення дороги чи ліки.

До речі щодо закупівлі ліків. У поточному році всі ліки держава закупить через Організацію Об’єднаних Націй та британське закупівельне агентство Crown Agents. А це майже 4 мільярди гривень. Міжнародний контроль завадить українській фармацевтичній мафії вкрасти ці кошти, а держава зможе закупити більше лікарських засобів належної якості.

Минулого року завдяки системі ‎ProZorro, яка працювала в експериментальному режимі, медичні заклади України заощадили понад 16% - або 11 мільйонів гривень. Від міжнародних організацій ми очікуємо ще більшої економії і ще ефективнішого витрачання коштів бюджету.

Завдяки чому це стало можливим? За поданням Уряду в грудні Парламент України ухвалив Закон «Про публічні закупівлі». Цей Закон створює основу для поширення електронної системи закупівель на всі закупівлі державних органів. Повний перехід відбудеться протягом 2016 року. Вже з 1 квітня на ProZorro в обов’язковому порядку переходять  усі великі замовники: міністерства, відомства, найбільші державні компанії. З серпня - почнуть переходити всі інші.

На реалізацію цієї реформи ми не витратили жодної копійки бюджетних коштів. Розбудова електронної системи відбувається коштом донорів. Кожну статтю витрат контролює авторитетна міжнародна антикорупційна організація – Transparency International. Значну допомогу для підтримки надали волонтери - у вигляді консультацій, навчання, робіт і ресурсів. До речі, деякі з активістів, які стояли біля витоків реформи ще з часів Майдану, сьогодні успішно працюють в якості державних службовців.

Переведення всіх державних закупівель в електронний формат дозолить збільшити економію в рази. Навіть за скромними прогнозами, цього року економія бюджетних коштів складе 5 мільярдів гривень, а в наступному році економічний ефект від повного переходу на електронну систему може бути в декілька разів більшим.

Повторю: зекономлені кошти – це нові дороги, шкільні автобуси та підручники, одяг для військових, соціальні виплати. Це все гроші, які багато років просто розкрадалися.

Хочу звернутися до тих чиновників, які ще сподіваються зберегти якісь “окремі схеми”. Перехід на електронну систему є обов’язковим, без будь-яких винятків.

Для цього у нас є все необхідне: законодавча база, ефективна  електронна система, самовіддана команда, яка працює задля успіху реформи, та повна підтримка міжнародних партнерів.

Закликаю представників бізнесу долучатися до системи електронних державних закупівель. Ми працюємо з вами відкрито і прозоро та є вашими надійними партнерами.

Закликаю також волонтерів і журналістів. Вивчайте дані закупівель, шукайте можливі порушення. Говоріть і пишіть про це! Громадський контроль – найдієвіший механізм боротьби з корупцією.

Разом ми зможемо перемогти корупцію в закупівлях і повернути кошти для потреб українців.

До наступної зустрічі!

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(3)
оксана
18.01.2016
я конечно оксфардов не заканчивала, поэтому тупым умишком не пойму - какая коррупционная схема при закупке коммунальных услуг- тепла, воды , электроэнергии да и газа?Зачем проводить тендерную процедуру? А? Где можно воровать?
наталя
18.01.2016
скажіть будь-ласка,закупка продуктів харчування у садочках також проводим закупівлю прозоро
коля
21.01.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн