UA | RU

Через портал data.gov.ua громадяни зможуть отримати інформацію про діяльність органів влади

Упорядкування роботи Єдиного державного порталу відкритих даних DATA.GOV.UA - ще один крок до відкритості та прозорості органів влади, до європейських принципів поширення публічної інформації. Так Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував прийняття урядової Постанови «Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних».


За його словами, документом затверджено порядок ведення Єдиного державного порталу відкритих даних, визначено функціональні обов’язки держателя, адміністратора порталу та розпорядників інформації. 

«На порталі розміщено понад 8 тис. наборів даних та зареєстровано більше 900 розпорядників інформації. Ми упорядкували його діяльність і підвищили відповідальність державних органів за оприлюднення там відповідної інформації. Через портал DATA.GOV.UA органи влади мають максимально відкрити для громадян доступ до інформації про свою діяльність. Відтак ми створюємо ефективний і прозорий канал комунікації, наближуємось до європейської практики поширення відкритих даних», - зазначив Геннадій Зубко

Довідково

Портал DATA.GOV.UA призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її наступного використання. Відповідно до Закону України від 9 квітня 2015 р. № 319 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Державним агентством з питань електронного урядування створено та забезпечується функціонування Єдиного державного порталу відкритих даних.

ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Ромыч
02.12.2016
Граждане думают как на проживание заработать а не как ваши отчеты читать. Поднимайте уровень жизни а не отчитывайтесь как Вы хорошо живете!!!
Олег
02.12.2016
Боже, які ідіоти!!! Які сайти, хто це має робити ? Понастворювали купу порталів, агентсв, а фінансування на інтернет, звязок не дають.
frenki
02.12.2016
Подали заяву на реєстрацію на цей портал ще на початку літа, по сьогодні, нас там не зареєстрували, судячи з наповнення сайту, в пріорітеті там реєструють державні органи. З жахом чекаю момента коли прийдеться наповняти сайт бо по інструкції там на різні документи мають бути різних форматах даних. наприклад іксемель у податковій звітності це робить програма, а як переводити дані якщо немає відповідих програми? Доведеться бухгалтеру трохи зайнятись програмуванням, як ми це вже робим в єдаті, робиль табличку в ексель і перетворюєм у сіесві...а як не вийде - то штраф 25-50 нмгд.
Вадим
02.12.2016
Та ПНХ зі своєю Датою.Це вже точно не робота бухгалтера і з мене вистачить єбати та прозоро. Хочуть плодити портали, нехай вводять штатну одиницю " оператор порталів і дат".
Ромыч Вадим
02.12.2016
Поддерживаю!!!!
Маша
02.12.2016
За"бали!!!
Олександр
04.12.2016
Мені здається або в урядовців якісь відірвані від реальності консультанти, або там всі просто здуріли. Це просто жах...
Коля
04.12.2016
Можу підсумувати вищенаведені коментарі: колись раніше головним був товар, а тепер - обгортка, і це погано.
-------------------------------Наприклад, у випадку аварії у будинку чи квартирі, зателефонувавши в диспетчерську службу, можна бути неприємно здивованим, що тепер не з"єднують відразу з диспетчером; натомість вмикається автовідповідач кол-центру, і дозвонювач, якому важлива кожна секунда, вимушений прослухати рекламну інформацію, потім музику, а потім, можливо, трубку візьме диспетчер...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі