Гройсман погрожує звільненням керівникам областей, які не готові перейти на Prozorro

З 1 серпня 2016 року усі державні закупівлі в Україні мають здійснюватися через систему публічних електронних закупівель ProZorro. Керівники державних органів, що не здійснять такого переходу, мають бути звільнені. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у середу, 1 червня.


"1. 08 – це той час, коли усі мають перейти на електронні закупівлі. Система буде вдосконалюватися, але нею треба сьогодні користуватися", - заявив Володимир Гройсман під час розгляду питання про запровадження електронної системи закупівель.

Голова Уряду наголосив, що керівники органів державної влади, які не перейдуть з 1 серпня на державні закупівлі через систему ProZorro, мають бути звільнені. "Ті, хто у системі державної влади, там, де ми приймаємо рішення про призначення, маємо усіх позвільняти. Це лише відсутність політичної волі і невиконання закону. При чому, з публікацією тих, хто не зміг це зробити, - підкреслив він. - Якщо у керівника немає політичної волі для того, щоб чесно закуповувати, він не потрібен державі і суспільству. Нехай іде на інший хліб", - наголосив Володимир Гройсман.

"Те, що десь є максимум закупівель через "Прозоро", а десь мінімум говорить тільки про єдине: немає політичної волі на впровадження – раз, не усі ще зрозуміли, що державна гривня – це державна, а не власна. Але ми дуже швидко усім усе роз'яснимо", - зазначив Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що найкращою за показником упровадження системи ProZorro  в Україні є Дніпропетровська область. Разом з тим, коментуючи регіони, у яких справи йдуть не так добре, він зауважив: "У мене питання буде лише єдине: чим допомогти, як заохотити усі закупівлі робити через систему "Прозоро"?" .

Голова Уряду наголосив, що здійснення закупівель через систему публічних електронних закупівель ProZorro дає можливість заощадити десятки мільярдів гривень. "Прозора система закупівель має охоплювати 100% державних закупівель у нашій країні. Це десятки мільярдів гривень, які можуть бути заощаджені", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зауважив, що ціни деяких позицій при закупівлях відрізняються  майже удвічі. "Це означає, що ми можемо або удвічі більше закуповувати, або удвічі менше витрачати, розподіляти ресурси. І я думаю, що для нас це теж має бути одним дуже важливим пріоритетом. Немає чого свої брудні руки ділкам сувати в національний бюджет. Це є принципово важливе питання для кожної сфери", - підкреслив він.

"Хай у когось рука відсохне купувати цукор або щось інше на 40% дорожче. Що це за 40%? Це мільярди, які забрали у пенсіонерів, армії, мільярди з соціальних виплат, врешті-решт розвитку економіки", - наголосив Володимир Гройсман.

За його словами, стандартна система державних закупівель є абсолютно неефективна, натомість, система державних закупівель "Прозоро" є абсолютно сучасна, конкурентна і якісна.

Голова Уряду наголосив, що потрібно забезпечити розвиток національної економіки і збільшити надходження до Державного бюджету, водночас важливо дуже ощадливо витрачати ці кошти.

"Перед Урядом стоїть завдання, з одного боку, розвинути національну економіку, з іншого боку – наповнити Державний бюджет і через цей бюджет модернізувати усі сфери життя, а також забезпечити ефективну соціальну політику і соціальний захист громадян. Це є дуже важливо", - наголосив Володимир Гройсман.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (33)
Роман
01.06.2016
А пан Гройсман буде зі своєю командою виділяти гроші на закупівлі через Prozorro чі вони тільки собі зарплатню підвишувати вміють?
ирина
01.06.2016
да-да... а той цукор, що на 40% дешевше через Прозорро буде мокрим, коричневим и не солодким... а винуватий керівник, що купив такий дешевший цукор, а не пан Гройсман, як премєр-міністр, що не подумав про те, як забезпечити українців якісною продукцією та прибрати з ринку недобросовісних продавців!!
ЯЯ ирина
01.06.2016
І цей цукор буде в іншій області і після проплати не прийде... Хто буде винен? Підказка:не Гройсман.
Наталія ЯЯ
03.06.2016
Іза той цукор, що не прийде, бухгалтер з керівником заплотять зі свого кармана. Оце економія коштів.
Вадим
01.06.2016
Театр абсурду продовжується . Всі ці керівники нележать до БПП як і сам пан Гройсман і призначалися їх з метою деребану бюджетних коштів.А тепер, про людські очі , Гройсман сварить їх пальчиком,малюючи образ рішучого борця з корупцією.
Пітекантроп
01.06.2016
Влада на те й влада, щоб дурити народ. А народ на те і народ, щоб час від часу робити владі зауваження у вигляді Майдану або у будь-який інший спосіб. Наш народ досить розумний, і його довго дурити не можна. Але що таке влада? Влада — це держава, а держава — це завжди інструмент насильства. Тому вона завжди буде намагатися обдурити населення. Це абсолютно природньо для всякої влади, навіть для найдемократичнішої. Народ завжди будуть годувати міфами замість правди, тому що міфи — більш живучі. © Лесь Подервянський
Ігор
01.06.2016
"Хай у когось рука відсохне купувати цукор або щось інше на 40% дорожче. Що це за 40%? Це мільярди, які забрали у пенсіонерів, армії, мільярди з соціальних виплат, врешті-решт розвитку економіки", - наголосив Володимир Гройсман.
Гарно сказав,тільки не зрозуміло яку країну він мав на увазі -Ізраіль чи Панаму ?
Ikar
01.06.2016
вечно недовольный народ, Прозорро то из немного хорошего что смог сделать предыдущий уряд
Оксана Ikar
01.06.2016
Не недовольный' а опытный. Ты веришь еще нашим правителям? Сочувствую....
Маша Ikar
02.06.2016
Ві мабуть не бухгалтер?
Ikar Маша
02.06.2016
Ні, то хочете сказати що існуюча система закупівель досконаліша?
Маша Ikar
02.06.2016
Я хочу запитати хто мені поверне гроші, якщо вигравший тендер поставщик буде в іншій області і мене обдурить. На своїй території я знаю хто чесний , хто ні, коли мені привезуть товар і можу прийти і повернути або обміняти якщо буде щось неякісне. Бухгалтера гроші не крадуть в бюджеті. І є контролюючі органи які виявляють крадіжки і без прозорро.
Ikar Маша
02.06.2016
Тоді які Ваші пропозиції окрім того щоб мінусувать?

ЗІ.Розумію що нове багатьом не подобається. бо цьому треба час якого може не бути, але треба розробити систему укладання договорів без відкатів з дієвою системою конкуретноспроможності
Вадим Ikar
02.06.2016
Створити щось на зразок інтернет магазину, допускати туди лише честних і відповідальних постачальників, встановити цінові межі. І процедура закупівель повинна бути максимально спрощена, ніяких специфікацій, договорів і іншої паперової лабуди, яку так любять наші бюрократи, зайшов на торгівельний майданчик, вибрав потрібний товар і постачальника, клацнув купити і все.
Ikar Вадим
02.06.2016
Думаю всі знають які в наших реаліях туди будуть попадати "честні і відповідальні" постачальники"
Вадим Ikar
02.06.2016
Продавцям якісного товару нафіг здалося це прозоро, у них і так його куплять за живі гроші. А в прозоро будуть пастися всякі аферести, які будуть продавати дешевше,але за рахунок якості.
Ikar Вадим
02.06.2016
Але ж Ви самі написали про специфікації, тому ж товар неналежної якості (що не відповідає специфікації) не пройде? А я наприклад знаю коли багато закупається товару за завищеними цінами, я к в магазині!!! Як думаете чому? Думаю комусь на руку заключати по роздрібним цінам а списувати по оптовій и в кишеню різниця
Ikar Ikar
02.06.2016
Вибачаюсь, думав при теж про те що можуть продати не якісний товар про який писали вище...на рахунок типа интеренет магахина идея не погана але не з нашею корупцією, тому це повинно бути максимально анонімно. Але згоден в Прозоро є теж недоліки, маю надію що дороблять (типові специфікації вже зявились і далі буде)
Вадим Ikar
03.06.2016
Шановний,щоб пересвідчитися, що товар якісний і відповідає спеціифікації , треба побачити його вживу. А як це зробити в умовах Прозоро ? Що будете робити, якщо по сертифікату товар найвищої проби , а в дійсності вам привезуть щось незрозумілого походження і якості. До речі , ви знаєте, щоб в Позоро подати скаргу на не добросовістного постачальника потрібно сплатити внесок !!!
Маша Ikar
03.06.2016
КРУ та нормальний аудит.
Сергей Ikar
02.06.2016
Подобається Прозоро? Є бажання попрацювати на благо країни? Будь ласка, приходь в будь-яку бюджетну бухгалтерію та працюй БЕЗКОШТОВНО, бо за додаткову роботу в Прозоро ніхто не платить! З мене - робоче місце (компьютер, інтернет, чайник), з вас - тільки бажання романтично провести час, і не забудьте взяти гроші для штрафів!
Ikar Сергей
02.06.2016
тоді дробить предмет закупівлі, заключайте дотендені договра і працюйте на користь Вашого керівника
Наталя Ikar
03.06.2016
Це точно! А як Гройсман і КУбів примазуються до Проззоро, приписують собі цю перемогу!
Але це заслуга профі з мерту, а не цих лишаїв. Так, Прозоро ще сире, треба вдосконалювати, але як для нашої корупційної країни - це революція у закупівлях!
masya Ikar
03.06.2016
вы явно не бухгалтер...
Натали
01.06.2016
А поставщики хотят работать с Прозорро? Нам никто не ответил на предложение
Оксана
01.06.2016
Поставщики только СВОИ будут выигрыватьтендер. Наши уже нас мягко послали. Им нужно платить за регистрацию. Они в цену будут закладывать эту оплату. Им с нами не интересно. Гранты получили на внедрение прозоро. Вот перед хозяином и стараются. А на нас наплевать.
Анна
02.06.2016
Как ни садитесь, а в музыканты не годитесь..... деребан не прекратить ни чем
Ната
02.06.2016
Всі ці тендера і їм подібні речі: бла-бла-бла...
Я рахую, що кожен у своїй місцевості і так знає де дешевше що може купити, і так бюджетні установи не шикують коштами, щоб ще про відкати думати (ну це як на мою думку).
Перш ніж придбати навіть ті самі канцтовари, то находишся по поставщиках в пошуках вигідних цін, а потім і придбаваєш товар...
Але зате все бачиш, що пропонують на власні очі
Семен
03.06.2016
В одних кошторис в миллионах, а в других в сотнях гривен, а всех подряд через Прозорро, ичередная уравниловка, те кто ворует в миллионах так и будут продолжать, потому что у них куча юристов, менеджеров и бухгалтеров, а нас " Ты да я, да мы с тобой" - в щтате 4 человека. с них два специалиста( директор и бухгалтер) и два рабочих - какой тендерный комитет? маразм да и только!!!
Оксана
03.06.2016
відкат і є саме прозоро і їм подібні програмки. скільки на розробки супровід і т.д. витрачається бюджетних, читай наших, грошей нам ніхто не повідомляє, думаю що дуже багато.
Женя
03.06.2016
Європа виділила України чималі інвестиції на боротьбу з корупцією. Грощики уже давно розпиляні і сховані по офшорах,але інвесторам потрібно показати хоч якісь результати. Тому Гросманяки так шалено і піарять це Позоро.
Пітекантроп
03.06.2016
Пробзділи державу... агонія.
Олег
06.06.2016
Закупівлі для бюджетної установи проводить організація яка ні за що не відповідає, про що мова. Прозоро це дурілка шоб нормальні люди не могли нічого купити і не витрачали кошти, а тільки казнокради, знову той самий зовнішторгвидав, це вже було тендерна палата і тд.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі