Нашi сайти:

МЕРТ ініціює три пілотні проекти з централізації держзакупівель

Міністерство економічного розвитку пропонує на термін до кінця 2017 року запустити три пілотні проекти з централізації державних закупівель.


Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра Максим Нефьодов.

"Реформа держзакупівель - це 14 елементів, в тому числі централізація закупівель. Коли 25 тисяч тендерних комітетів, то очікувати від них професійної або чесної поведінки, що ми всюди наберемо професійні кадри або за всіма будемо стежити - це, м'яко кажучи, смішно", - пояснив Нефьодов, який курирує реформу держзакупівель в МЕРТ.

Він підкреслив, що централізація закупівель - це правильний крок з точки зору концентрації експертизи та переходу до оптових контрактів, які завжди дешевше.

У той же час Нефьодов зазначив, що організація такої централізації є складним питанням, зокрема, ця тема тільки набирає популярність в Європі, тому існує безліч різних варіантів, як це може бути зроблено.

"Тому ми хочемо зробити три пілоти. Подивимося рік, як це буде... Це важливий крок, і економія від нього може бути не менше, ніж від самих електронних закупівель", - підкреслив заступник голови МЕРТ.

Він уточнив, що, швидше за все, буде три окремих підприємства, які займуться такими централізованими закупівлями.

"Донецька область дасть щось своє, мерія якогось міста, з якою ми домовимося, дасть щось своє. На рівні секретаріату Кабміну ми теж думаємо. Можливо, це буде ДП "Проззоро", можливо, інше підприємство", - сказав Нефьодов.

МЕРТ вже розробило проект розпорядження Кабінету міністрів про реалізацію пілотного проекту зі створення та організації діяльності централізованої закупівельної організації на період до кінця 2017 року.

Згідно з ним, секретаріат Кабміну і центральні органи виконавчої влади самостійно приймають рішення про участь в ньому, а централізована закупівельна організація може здійснювати закупівлю товарів і послуг відповідно до переліку, затвердженого МЕРТ.

Передбачається також, що вона організовує і проводить процедури закупівель і закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників на безкоштовній основі.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (14)
Наталья
29.09.2016
Сколько же еще можно издеваться над нами. Задрали эти проекты....Кто тырил, тот и при этих нововведениях будет тырить, причем на высочайших уровнях. А мы за копейки должны участвовать в пилотных проектах и тратить время на все маразмы нашей власти
Ikar Наталья
29.09.2016
чукча писать, чукча не читатель...тут говориться об уменьшении нагрузки лично на ВАС в организации закупок
Оксана Ikar
29.09.2016
Куда уж легче!! 25000 тыс грн на бюджетный год на все закупки.
Оксана Ikar
29.09.2016
Одни гранты освоили' давай новые? Вы хоть что то до ума доводите!
сat Ikar
30.09.2016
Да, я тоже не розумію, чим це поможе малим організаціям, яким ніхто централізовано закупляти не буде, бо нема зиску! Що можна заробити на організації, яка 10 пачок паперу на рік закупляє?))) Просто всі хочуть буди посередниками між державними грошима і урвати процентик, тому і плодять посередницькі установи. Але це для тих, у кого великі кошти, а у кого їх нема, й надалі, в ручному режимі, без доплати, будуть розгрібати реформи публічних коштів в той час, як установа фінансово "на апараті іскуствєнного диханія" бо на нормальне функціонування немає грошей, а потім удівляються, чому працівники злі до нововведень - бо крім лишньої роботи, для маленьких організацій, в них н е м а є сенсу - абсолютно!.
Ikar сat
30.09.2016
так в кого призначень хвата лише на 10 пачок бумаги той Проззоро і не користується, а де наприклад зобов'язали проводити закупки з 3 тисяч, там можливо будуть проводитись закупки централізовано (на рівні області) чим зменшить роботу для районів і т.д
сat Ikar
03.10.2016
ви помиляєтесь, через прозорро УСІ вимушені працювати - вносити річний план, якого до цього часу у нас ніколи в житті не було у "маленьких"!! а це значить бухгалтеру працювати з закупівельним законодавством і всіма витікаючими. Потім комуналка по опаленню (не у всіх центральне) уже тягне як мінімум на звіт по прозорро, а значить і закупівлю проводити теж багатьом доведеться на прозорро. По друге, ніхто централізовано не буде здійснювати закупки від 3 тис. - це смішно, таких сум тисячі, ви уявляєете, яким там мусить бути штат? Централізовано закуплятимуть партіями, великими обсягами (наприклад, ліки) - там де можна урвати.
Ikar сat
03.10.2016
По перше річний план вноситься лише за умови проведення тендеру.
По друге, Ви мене не розумієте, в області (в підвідомчих) може бути багато закупівель по 3 тисячі, а якщо це зробити централізовано то вже буде 150 тисяч, грубо кажучи...де Ви в мене прочитали про централізовані на 3 тисячі???
cat Ikar
04.10.2016
Як нас, допороговиків, навчали на семінарі, треба вносити усі закупівлі від копійки. Бо ми здійснюєм видатки згідно плану. Спочатку план, а потім видатки. І якщо брати область, то централізація від 3т не в'яжеться із реформою децентралізації, де громада сама використовує свої гроші на власний розсуд Може громада хоче закуповувати дровапалети для опалення своїх соціальних об'єктів (школу, садочок, лікарню і тд.) у своєму лісогоспі, бо там їх робочі міста, бо якщо їх возитимуть з іншої частини країни, місцеві лишаться без роботи. Така регіональна економіка: кожен регіон створює об'єкти для обслуговування своєї життєдіяльності і забезпечує робочі місця. Наскільки я розумію, то МЕРТУ планує централізувати саме процедури закупівель, що понадпорогові, там де діють саме тендерні комітети, і за виначенним ним переліком товарів та послуг. Я не спеціаліст у питаннях закупівель, вперше із ними зіштовхуналась цього року, коли нас поставили перед фактом, тому на істину першої інстанції не претендую.
Вадим Ikar
30.09.2016
Згадую як один з ініціаторів Єбати також говорив, що до наповнення порталу не будуть залучати установи, а іноформацію братимуть з казнечейства, ДФС, ПФУ та інших органів. А що на ділі , все повісили на бухгалтера -бюджетника.
Роман
29.09.2016
Розробили три пилоти...долітаєтесь Ви скоро лоьтчіки!. :-)
Світлана
29.09.2016
Д І С Т А Л И !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Кошториси не додають, людей склолчують, інтернет хіровий, а вони все граються у проекти.
Марія
30.09.2016
А чому Донецька область? Там війна.
Дмитро
30.09.2016
Цікава ідея. Будемо слідкувати.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі