Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.10.16
9363 16
Друкувати
Обране

Мінекономрозвитку закликає місцеву владу використовувати систему ProZorro на допорогових закупівлях

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України стурбоване спробами окремих міських рад відмовитись від використання електронної система публічних закупівель ProZorro на так званих допорогових закупівлях (до 200 тис. грн на товари і послуги і до 1,5 млн грн на роботи). Ефективність системи ProZorroне викликає сумнівів – сума економії завдяки її використанню перетнула межу в 5 млрд грн.

Проте окремі місцеві органи влади намагаються відхилити використання ProZorro на невеликих тендерах. Так 25 жовтня  міська рада Черкас розгляне питання щодо скасування рішення від 13 травня «Про здійснення електронних закупівель у м. Черкаси». Вказаним рішенням міської ради від 13 травня було встановлено обов’язковість використання ProZorro для закупівель товарів та послуг на суму від 30 тис. грн, а на роботи – від 100 тис. грн і більше.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» при закупівлях від 50 тис. грн державний замовник зобов'язаний завантажувати  у систему відскановані копії договорів. «Але це не означає, що можна направо і наліво без звіту і конкуренції витрачати гроші платників податків. Сама філософія допорогових закупівель в тому, щоб зробити процес закупівель більш  гнучким, але з користю для громади. Ви можете встановити власну нижню межу, наприклад, у Черкасах зараз це 30 тис. грн, і всі тендери на цю і більшу суму проводити через систему. Хоча досвід доводить, що конкуренція і економія є вже на тендерах вартістю від 5-10 тис. грн», - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Зрозуміло, що є надзвичайні обставини і термінові закупівлі. «Але не треба прикривати піклуванням про громаду власну неспроможність нормально планувати і витрачати гроші платників податків», - підкреслив Максим Нефьодов.

Позиція Мінекономрозвитку щодо використання ProZorro на допорогових тендерах отримала повну підтримку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Уряд наполегливо рекомендує всім місцевим органам влади використовувати ProZorro на допорогових закупівлях, оскільки це забезпечує ефективне використання податків. А також сильнішу конкуренцію і, як наслідок, більш якісні товари та послуги для місцевих громад.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
16
Олег
19.10.2016
Звідки ці цифри про суми економії завдяки Прозоро ???Як завжди взяли із стелі ? Прозоро -жахливо продуманий та сирий продукт, нормальні і добросовістні Постачальники навіть не хочуть мати діло з цим позоро.
Дмитро Олег
20.10.2016
Рахується дуже просто - є бюджет закупівлі і є пропозиція за результатами аукціону, різниця і є економією. Що значить "добросовісні постачальники"? Ті, в яких ціни вище нема вже куди? Ну звичайно не хочуть мати діло, ба їм там нічого не світить.
Льолік Дмитро
20.10.2016
Думаю, що маються на увазі організації платники ПДВ, а не ті ФОПники, які по 8 раз на рік перереєстровуються щоб не платити ПДВ. Вже піднімалось питання, що в прозоро виграють не платники ПДВ, консультант знизав плечами і не знайшов відповіді. А як бути УЖКГ, яким відшкодовують потім ПДВ? Впрачати гроші? Вже відомо про 3 випадки авансів на кап. ремонт... після оплати авансу організації ліквідувалась за добу. Стало ще гірше. Не вказали густину паперу, привезли найгірший. Не вказали з доставкою - їдь забирай сам. Написав "Canon 2900 або аналог" - виграють китайські лайно-принтери за 1500 грн.
Ирина
19.10.2016
самое ужасно, что все ел.закупки со всеми наворотами легли на плечи бухгалтеров...
Не удержалась Ирина
26.10.2016
Полностью согласна. Бухгалтер мастер на все руки - еще и в тендерной документации ошибки находит (при том,что у заказчика штат юристов, тендерный комитет и те же бухгалтера).
Вадим Ирина
19.10.2016
А більше немає кому. Кадровика немає ,юриста взяти забороняють, секретаря скоротили на 0,5 , тендерний комітет створений для галочки .Працюй бухгалтер.
Наташа
19.10.2016
Благодаря этому Прозоро, не знаешь кто к тебе приходит на работы капитального характера. Потом имеем Проблему!
Віктор
19.10.2016
Прозорро це скоріш Позорро для країни. Там де крали мільйони крадуть мільярди, а ми за кожну піпетку повинні відрапортувати. Нам на весь рік по кошторису виділяють лише 3000 грн. на товари та послуги.
Пітекантроп Віктор
26.10.2016
Про "піпєтку" один з розробників Прозоро нам як раз і втюхував...
Марина Віктор
25.10.2016
Звичайно для країни, точніше для державного підприємства -шалений придуток, одна участь, одного учасника що найменьше 17 грн., для мене як для головного бухгалтера, будучи в одному обличчі представником бухгалтерії на 5 установ - просто утопія.
люся
25.10.2016
хоча на самих майданчиках для електронних закупівель фахівці прошуть не "Засмічувати" систему дрібними сумами
люся
25.10.2016
цікаво а хтось із тих хто придумав Прозорррро пробував працювати із оцим всим , дах вже зносить від цього!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Світлана
25.10.2016
А чому ніхто не веде мову про якість товару отриманого через ці закупівлі
Не удержалась Світлана
26.10.2016
И работы, и услуги. Цена стартовая на проектные работы 200 тыс., а выиграли "рога и копыта" за 5 тыс. ????????????
Ірина
26.10.2016
Как они заботятся про "бюджетную копейку".Умиляюсь.Спят и думают,как сберечь эту копейку!Ведь надо же себе побольше как-то урвать из этих копеек.А поработать они пробовали в этой Прозоре?Порог 100тис.-это еще ничего.Но когда говорят-больше3тис-и уже черезПрозоро.Мрак.........
Євгенія
26.10.2016
Чому ніхто не каже, що в Черкасах 30 тис. на закупівлі для департаментів (школи та лікарні не мають права виходити на Прозорро), а тендерний комітет нічого не робить. В нашому місті колапс. Якщо бажаючих купити, наприклад, миючий засіб хоча б по 2000 тис на установу на, то на весь деартамент це вже 100000 тис!!! Нам даже доместос виносити на Прозорро? Ми вже згодні були б самі прводити закупівлі, але ДОСТУПУ НЕМАЄ!!! А сесія міськради жахливий стан бюджетників не покращила. Ми тепер даже папір купити не можемо.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі