Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
8059 11
Друкувати
Обране

Підсумки перших півроку діяльності єдиного порталу публічних коштів E-Дата

30 грудня 2015 року відбулось засідання робочої групи E-Дата «258» під головуванням заступника Міністра фінансів Оксани Маркарової. Роботи над порталом розпочались ще в липні 2015 р., а завершаться в червні 2016 року після тестового режиму.


Портал відкритих публічних фінансів http://e-data.gov.ua/  - це без перебільшення інформаційна революція в Україні. Вона докорінно змінює бюджетний процес, адже відтепер громадяни мають змогу бути не пасивними, а активними акторами в цьому процесі завдяки інструментам контролю, які пропонує система.

Наразі портал має близько 17 000 зареєстрованих службових кабінетів розпорядників і одержувачів коштів, щоденна відвідуваність сайту в середньому сягає 9 000 заходів, на портал внесено 750 000 договорів, звітів та актів. Про це повідомив керівник проекту Олександр Щелоков.

Щодо фінансової частини, то на сьогодні проект «Е-Дата» має підтримку міжнародних організацій та передбачено 1,5 млн. грн. з державного бюджету, з яких 500 тис. грн. буде повернено у вигляді податків і зборів. Договір про надання послуг зі створення та забезпечення функціонування єдиного веб-порталувикористання публічних коштів підписано в жовтні 2015 року і роботи ведуться вже протягом трьох місяців.

Заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова поставила першочергові питання, які потрібно буде вирішити у 2016 році: сприяти активнішій реєстрації розпорядників на порталі, створити аналітичний центр, внести зміни до ЗУ «Про відкритість використання публічних коштів», реалізація концепції «Прозорий бюджет» тощо.

Також Оксана Маркарова подякувала за роботу в проекті всім учасникам робочої групи «258»: «Ми всі робимо правильну справу, яка принесе багато позитиву, якщо ми надамо цьому процесу незворотного характеру. Можливо, це принесе перші паростки довіри до влади, бо в тій ситуації, в якій ми працюємо зараз і реалізуємо наш проект – дуже важко, бо люди не довіряють і мають на це всі підстави. Гадаю, наш проект принесе більше світла і прозорості».

Проект "Е-дата" реалізується в три етапи:

  • у вересні стартував перший модуль порталу «трансакції Казначейства»;
  • у жовтні – другий модуль «Службові кабінети» для розпорядників і одержувачів коштів;
  • у січні 2016 року мають зареєструватися та прозвітувати державні та комунальні підприємства.

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(11)
Олена
11.01.2016
Недоработок много. Гарячая линия "молчит", обратная связь тоже. Хвастаются посудой из сырой глины...
Оксана
11.01.2016
Підтримую Вас, Олено!
Ольга
11.01.2016
Браво
оксана
11.01.2016
" Кукушка хвалит петуха за то , что хвалит он кукушку"... Ордена за такую работу себе выдали?
Євгенія
11.01.2016
Скажіть, будь-ласка, яка відповідальність передбачена за несвоєчасне оприлюднення інформації, або оприлюднення не в повному обсязі?
Михаил
11.01.2016
Евгения, читайте закон - там все ответы. А вообще, чтобы отвечали мы - для начала они должны довести до блеска, чтобы портал блестел во всех отношениях, как у кота известный орган.
Татьяна
12.01.2016
В нашем государстве нехватает бюджета - будет сокращение на 10% работником гос.бюджета, а на никому не нужную Э-дату хватило 1,5 милиона. Бред.. Опять отмывка денег. Каждое гос. предприятие проходит такое количество проверок, что уже более "прозорим" его работу не назовеш. Тем более что работает казначейская програма и все пересчети и так уже всем видны... Что еще, кому не хватает.. Наверное мозгов...
Елена
13.01.2016
Так вы почитайте их новости- эти деятели заплатят 5 тысяч тому, кто что то накопает, видно вообще никому этот долбаный ЕДата не нужен, раз уже за деньги приглашают хоть кого нибудь разоблачить))))))
Євгеній
13.01.2016
Елена, читайте уважно, хто конкурс проводить і не пишіть ахінею
Галина
28.01.2016
Дуже велике навантаження на відповідальних осіб, портал потребує вдосконалення, часто висне, марнуємо надто багато часу. Працювати і ще багато працювати...
ната
14.04.2016
то до якого числа потрібно оприлюднити на е.даті звітність за 1 кваратл 2016 р.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд