У ProZorro з'явилася функція контролю за оплатою по договорах публічних закупівель

В електронній системі публічних закупівель ProZorro з’явилася довгоочікувана функція перевірки оплати за контрактом. Завдяки зусиллям Мінекономрозвитку, команди ProZorro, Міністерства фінансів, системи Є-Data і проекту .007, кожен бажаючий може ознайомитись не тільки із текстом контракту, який було підписано з переможцем тендеру, а ще й дізнатися, чи була проведена по ньому оплата.


Дані щодо оплати контрактів, як і решту документації по тендеру, можна знайти на сторінці тендеру на сайті prozorro.gov.ua. Додавання цієї функції було одним із побажань, які найчастіше звучали від представників бізнесу, оскільки довгі роки формувався стереотип, що держава є поганим платником. «Дуже важливо відновити довіру бізнесу до публічних закупівель, і функція контролю за оплатою значно додасть впевненості постачальникам. Крім того, це дозволить активістам і правоохоронцям відслідковувати можливі порушення в оплаті і вживати відповідні заходи до замовників, які порушують правила чи намагаються ними маніпулювати», - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Функція контролю оплати була розроблена представниками Є-Data і проекту .007, які дозволяють у режимі он-лайн відстежувати платежі, які проводяться через державне казначейство, а також збирати аналітику таких платежів за підприємствами, регіонами, ключовими платниками тощо.

«Контроль за фінансами в державі – це дуже важлива складова реформ. Коли ви маєте змогу подивитися, за що і кому сплачує ваша міська рада, а які платежі йдуть погано і «зі скрипом», ви можете вимагати від чиновників пояснень. Це чудовий інструмент для тиску на недобропорядних держслужбовців. Крім того, це безцінне джерело для журналістських матеріалів, особливо для тих, хто активно займається розслідуванням корупції. Інтеграція нашого сервісу з електронною системою ProZorro дозволить ще краще контролювати рівність умов і дотримання правил у держзакупівлях. Все це позитивно вплине на хід реформ у державі», - зазначила Оксана Маркарова, Перший заступник Міністра фінансів України.

Зі свого боку Наталя Кравченко, керівник проекту .007, підкреслила, що ідея проекту 007  – надати громадськості максимально простий і дієвий механізм контролю використання бюджетних коштів. “Сервіс 007 використовує інформацію з різних джерел, таких як: портал Є-data, Data.gov.ua, сайт Держстату, а тепер – також системи публічних закупівель Prozorro. Особливість в тому, що ви бачите всі платежі між контрагентами та державною установою. Відтепер життя контракту відображається цілісно: тендер – договір – виконання договору (трансакції, додаткові угоди, акти виконаних робіт). 007 – точка збору комплексної інформації з використання коштів платників податків,” - сказала Наталя Кравченко.

Головним завданням у процесі інтеграції було поєднати інформацію по конкретних контрактах у системіProZorro із інформацією по сплаті за цими контрактами Держказначейством. Окрім технічного боку робіт, величезних зусиль потребувало бюрократичного узгодження процедур. Їх швидкому завершенню спряла, в тому числі, підтримка і сприяння Кабінету Міністрів. Рішення максимально сприяти інтеграції реєстрів і відкритих баз даних в систему ProZorro було затверджене під час засідання Уряду 1 червня.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
оксана
18.07.2016
Зусилля так зусилля! Это ж как пучиться надо было, чтоб ТАКОГО достичь! Страна идиотов у нас какая то .... Сами проблему придумывают, решают, и сами себя хвалят. Направили бы эти зусилля на что то полезное! На отчет по ЕСВ по новым формам бы обратили внимание. 2ю квитанцию никто не может получить. А они со своим прозоро носятся как курица с яйцами!
Татьяна оксана
18.07.2016
Полностю согласна!!! Вообще довели до того что много бухгалтеров бегут из бюджету чем скорее. А кто будет работать никого не волнует. С ихними прозоро, э-дата, изменениями и зарплатами... То ли еще будет...
Анна
18.07.2016
а кто не в бюджете, тех додавлиявают акцизными и налоговыми накладными.. своя Камасутра. страна дураков...
Юрий
19.07.2016
Интересно а куда идут деньги которые мы платим за участие в тендерах, почему никто не задумывается????????????????
Олег
19.07.2016
Цікаво хто має платити бухгалтеру додаткові кошти до зарплати за роботу в Прозоро ,ЄДаті ,-зрештою тендери має проводити людина з юридичною освітою а не бухгалтер
тут своєї роботи вдосталь ,і Скажіть для чого дублювати те що бачить вісі платежі казначейство і фінансування фінвідділ .!!!!!!!!!!
АЛЛА
19.07.2016
Одна мечта - посадить Пороха за єту работу, пусть хоть месяц поработает, с казначейством, с е-датой, с прозорро, - интересно било би на него потом посмотреть, может что то би поменялось
Катя
19.07.2016
З ключами проблеми, податкові ключі підходять до всіх звітів, є- дати, АЦСК тільки до медка
Тата
19.07.2016
Писала писала, мій коммент не пропустило через велику кількість символів, і він пропав)) Тому коротко: хай вводять посаду спеціаліста по відкритим коштам-даним-закупівлям, і навчають кадри конкретно за цими обов'язками бо кожен має займатись своєю роботою!!! Коли вони прийдуть зі своїми штрафами то я їм тикну у кваліфікаційний довідник, хай вони у посаді буха по матеріалам найдуть обов'яки по оприлюдненню всяких данних (скільки цих проектів напридумували - голова йде кругом). Як зробила так зробила - кажіть дякую, бо я робила це безкоштовно, а не за гранти у долларах! З мене можуть питати лише за проводки по руху столів і стільців по установі, оприходуванню і списанню матеріалів і тому подібне! Якщо самі себе не уважим, то нас ніхто не уважить!
Наталочка
21.07.2016
Ага, роботи добавляють, а штат скорочують.
Валентина
21.07.2016
Дай ,Боже,нам всім здоров"я, терпіння і світлого розуму - шановні колеги.
Віра
04.08.2016
Дійсно підтримую своїх колег.Зарплата як кіт наплакав, а придумовують Бозна що.Виділяють 500 грн на закупівлю по КЕКВ 2210, а видумовують Е-дату,Прозорро і ще всяку хірню.
хоттабич
06.09.2016
ім"я таке написав тільки тому, що почуваюсь дійсно стариком хоттабичем (коли він говорив трах тібідох)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі