Нашi сайти:
3417 4
Друкувати
Обране

Унесення змін до договору про закупівлю: алгоритм дій

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно за таких умов укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?


Так, потрібно. Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного та Господарського кодексів України (далі – ЦКУ та ГКУ) з огляду на особливості, які визначає Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі – Закон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали, до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, серед них – зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору, він повинен це робити в порядку, визначеному ЦКУ та ГКУ, а саме:

– якщо сторона договору вважає за потрібне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє іншій стороні про результати її розгляду. ГКУ дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів;

– якщо до договору внесли зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо – з моменту, коли сторони досягли домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не визначає характер його зміни (ч.ч. 1, 3 ст. 653 ЦКУ).

Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до документа. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Якщо до договору внесли зміни, то повідомлення про це має бути оприлюднене на ProZorro. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

devisu.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
josh_ua
06.06.2019
Якщо до договору внесли зміни, то повідомлення про це має бути оприлюднене на ProZorro. Закон відводить для цього три дні з дня змін.
__
а хіба з дня? а не 1?
josh_ua josh_ua
06.06.2019
вибачаюсь. все правильно. 3 дні.
Стаття 10. Оприлюднення інформації про закупівлю
повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін;
josh_ua
06.06.2019
Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору.
__
цікаво, чому так получається на практиці? може тому, що після аукціону переможець занижує так свою пропозицію, що ціна за одиницю товару виходить набагато нижчою ніж на ринку. а потім першою дод. угодою (а може ще і другою та третьою) підвищує цінк не більше як на 10% до ринкової. відповідно зменшується обсяг товару. і за пару місяців до кінця року виходить так, що договір оплачено, а сам товар ще потрібно закупити. тому "зекономлені" кошти знову ж таки виділяються на закупівлю цього самого товару. і на виході ніякої економії немає.
Олена josh_ua
06.06.2019
Тут мається на увазі ситуація, коли договір заключено, наприклад, на 200 000,00 грн., а фактично закупили товару на 180 000,00 грн. ДАСУ теж дотримується такої позиції
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі