Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.03.21
5932 5
Друкувати
Обране

Заборона попередньої оплати не поширюється на авансовий платіж за договорами оренди - Фонд Держмайна

Відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 30.12.2020 N 27/04/23243 Фонд листом від 20.01.2021 N 10-16-1053 повідомив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку про те,

що з метою забезпечення розміщення органів державної влади, інших установ і організацій, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів та виконання їх функцій, відповідно до покладених завдань, та враховуючи те, що вимога щодо сплати забезпечувального депозиту та авансового платежу є обов'язковою для всіх, в разі неможливості сплати авансового платежу та забезпечувального депозиту до або в день підписання договору оренди, необхідно передбачити надання ними до регіональних відділень як орендодавців гарантійний лист щодо сплати забезпечувального депозиту до кінця дня, в який укладено договір оренди.

Крім цього зауважуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 N 1198 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. N 1070 і від 22 липня 2020 р. N 641" забороняється, зокрема, на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти.

Стосовно визначення поняття "послуги", то згідно з підпунктом 21 пункту 1 Закону України "Про публічні закупівлі", послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Тобто, послуги - це предмет закупівлі.

Згідно із частиною п'ятої статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є зокрема придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.

Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна, а також передачею права на експлуатацію такого майна, що перебуває в державній власності, а також майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, регулюються нормами Закону України від 03 жовтня 2019 року N 157-IX "Про оренду державного та комунального майна".

Враховуючи зазначене, норми постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 N 1198 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. N 1070 і від 22 липня 2020 р. N 641" в частині заборони на період дії карантину здійснювати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт, послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, не поширюються на заборону сплачувати розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів авансового платежу за договорами оренди державного та комунального майна.

Джерело:
Лист Фонду держмайна України від 02.03.2021 р. N 10-16-4498
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
*****
31.03.2021
А Фонд держмайна має право надавати такі роз"яснення?
Anna
31.03.2021
Як органам ДКСУ брати такі бюджетні зобов'язання до моменту укладання договору оренди для сплати авансового платежу та забезпечувального депозиту до або в день підписання договору оренди? Крім того, підтвердні документи, надані розпорядником бюджетних коштів/розміщені в електронній системі закупівель, опрацьовуються органом Казначейства за іншими поточними видатками, крім захищених, та наданням кредитів з бюджету - до 3 операційних днів. Ураховуючи, що працівники теперішнього ФДМУ - це минулі працівники банківського сектору, схоже, неправильне розуміння системи бюджетних відносин суб'єктів державного сектору.
*****
31.03.2021
Ввважаю, що у Законі забули про бюджетні установи, які орендують приміщення за 1 грн. в рік. Навіщо з бюджету перераховувати 6000 грн. забезпечувального депозиту? Щоб орендувати 6000 років?transparent_pxl.png
Anna *****
31.03.2021
За іхніми словами в оперативному порядку, вони все прекрасно пам'ятали і ні про кого не забули.
***
02.04.2021
казначейство вимагає при сплаті забезпечувального депозиту надавати наказ про дозвіл проводити попередню оплату від розпорядника вищого рівня.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×