Платформа е-декларацій запрацювала в тестовому режимі

Платформа подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала роботу в тестовому режимі, офіційна система стане доступною з 15 серпня.


Про це «Закон і Бізнес» повідомили у Кабінеті Міністрів України.

Нещодавно Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе протестувала нову систему електронного декларування майна та доходів чиновників.

У рамках кампанії «Перші ластівки електронного декларування», що  покликана підготувати державних службовців до впровадження нової системи декларування майна та доходів, експерти Програми Розвитку ООН в Україні детально ознайомили Віце-прем’єр-міністра із процедурою заповнення нової електронної форми декларації. Вона також обговорила з експертами ПРООН ряд питань, які часто виникають у осіб, які мають заповнювати такі декларації.

Зокрема, cтало відомо, що саму декларацію можна заповнювати протягом всього 60-денного періоду, зберігаючи чернетку та продовжуючи заповнення у зручний час. У відкритому доступі не відображаються всі дані, які зазначені в декларації.

Водночас віце-прем'єр висловила сподівання на те, що Національному агентству з питань запобігання корупції вдасться забезпечити для декларантів функціонування каналів комунікації, які будуть максимально доступним та ефективним  інструментом роз'яснення нових правил заповнення декларацій.  На думку Климпуш-Цинцадзе, питання можуть виникнути, наприклад, щодо оцінки майна, яке раніше не декларувалося.

Також важливими складовими самої декларації є необхідність вказування даних, зокрема, про незавершені об'єкти будівництва, або про майно, яке перебуває у власності третіх осіб, але контролюється самим декларантом. Основною метою надання цієї інформації є мінімізація підстав для додаткових перевірок особи. Вказуючи такі дані в декларації одразу, особа убезпечує себе від можливих негативних наслідків, адже Національне агентство з питань запобігання корупції має повноваження щодо здійснення вибіркового моніторингу способу життя суб'єктів декларування з метою встановлення відповідності їхнього рівня життя наявним у них та членів їхньої родини майну і одержаним ними доходам, згідно з поданою декларацією такої особи.

Офіційна система буде доступною з 15 серпня 2016 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно з Рішенням НАЗК «Про Початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» №2 від 10 червня 2016 року.

 Нагадаємо, що запровадження електронного декларування майна та доходів чиновників було однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Іван Франко
10.08.2016
рвотний рефлекс на ці всі є дати, прозоро, є-декларування! Хто крав той і буде красти, хто не декларував той і не буде ! Нашим чиновникам закони не писані!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі