Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.07.23
2157 0
Друкувати
Обране

Рада прийняла за основу законопроект щодо визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану

Верховна Рада України прийняла 27 липня 2023 року за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (реєстр. №9534).

Проектом Закону пропонується відновити дію антикорупційних механізмів, а саме: подання відповідних декларацій та проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», та перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», під час дії воєнного стану, а також спростити порядок подання відповідних декларацій.

Окрім відновлення декларування, проект Закону передбачає особливості та окремі строки подання декларацій для суб’єктів декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки і оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій та отримують додаткову винагороду, призначену для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських на період дії воєнного стану, або перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Законопроектом також пропонується спростити порядок подання декларацій шляхом надання суб’єктам декларування доступу до відомостей про них та членів їх сімей з інформаційно-комунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних та удосконалення порядку і збільшення строку декларування суттєвих змін у майновому стані.


Головні новації (окрім відновлення е-декларацій): тобто декларації мають бути подані не тільки за цей рік, але і за всі інші попередні.

Окрема частина по військовим:

Суб’єктам декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки чи перебувають на територіях, які постраждали від військової агресії Російської Федерації проти України, подають декларацію протягом 90 днів з дня:

  • визначення дати завершення бойових дій
  • завершення тимчасової окупації для тимчасово окупованих територій, на яких особа перебуває
  • повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи (крім ротації)
  • припинення або скасування воєнного стану

Це стосується не всіх, а саме тих хто є субʼєктами е-декларування (‼️)

Суб’єктами декларування у цьому випадку є особи:

  • які для здійснення службових повноважень перебувають на територіях, на яких ведуться активні бойові дії;
  • які перебувають на тимчасово окупованих територіях;
  • з числа військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, які беруть безпосередню участь у бойових діях;
  • з числа співробітників органів, уповноважених на здійснення розвідувальної та/або контррозвідувальної діяльності, які безпосередньо беруть участь у проведенні розвідувальних заходів;
  • які направлені до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

По майну:

Уточнюються дані про необхідність декларування об’єкта, що перебував у володінні. Він вказується в декларації:
-якщо перебував у володінні або користуванні у сукупності не менше 183 календарних днів за звітний період та/або два місяці, що передували закінченню звітного періоду, та ринкова вартість користування таким об’єктом (незалежно від того чи користування платне або безоплатне) протягом періоду його користування перевищує 50 прожиткових мінімумів (наприклад, за 2022 рік це становитиме 124 050 грн)

По спецперевіркам:

Вони були припинені на період дії воєнного стану. Законом вони поновлюються. В тому числі для тих, хто був призначений без них.

По розʼясненням НАЗК (раніше просто надавали роз’яснення, тепер уточнюється сфера):

НАЗК дає такі розʼяснення тільки по одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, а також запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

І головне, публічність реєстру декларацій:

Встановлюється, що на період до припинення або скасування воєнного стану, у Єдиному державному реєстрі декларацій у відкритому доступі будуть відображатись декларації.

Але без:
⁃ Реєстраційного номера облікової картки платника податків або номера паспорта громадянина України
⁃ Місця проживання
⁃ Дати народження фізичних осіб
⁃ Місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації
⁃ Номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі
⁃ Відомості про населені пункти, де розташовані об’єкти, які зазначаються у декларації, або де розташоване місце фактичного проживання, зареєстроване місце проживання
⁃ ПІБ всіх інших осіб зазначених у декларації (крім суб’єкта декларування).

Надається суб’єктам декларування доступу до відомостей про них та членів їх сімей з довідкових систем, реєстрів, банків даних.

Збільшення строків декларування суттєвих змін у майновому стані.

https://t.me/yzheleznyak/4680

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×