Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.06.16
5997 1
Друкувати
Обране

Якою буде нова форма антикорупційної електронної декларації

Електронна форма декларації, яку високопосадовці почнуть заповнювати з 15 серпня 2016 року, значно зручніша та більш повна за попередній паперовий варіант, хоча й налічує 16 розділів — проти наявних 6-ти. Про це інформує НАЗК на своїй сторінці в мережі «Фейсбук».


Зокрема, вона містить підказки, варіанти відповідей, що значно спростить процес заповнення та подання декларації. Іще одна зручна опція — заповнення е-декларації передбачаєможливість збереження чорнового варіанта форми й використання раніше поданих декларацій для створення нових.

В е-декларації лишається декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків тощо. З’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах і на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом. Істотні зміни стосуються декларування предметів розкоші (цінного рухомого майна) — суб’єкти декларування повинні вказати всі речі, які коштують понад 100 мінімальних зарплат, установлених на 1 січня 2016 року (для декларацій за 2015 рік — це сума понад 121800 грн). Визначення членів сім’ї суб’єкта декларування не змінилося порівняно з попереднім Законом «Про засади запобігання і протидії корупції».

На початку форми декларації буде розміщений текст пам’ятки щодо її заповнення. Для подання декларації кожен суб’єкт декларування повинен зареєструватися в Реєстрі декларацій на веб-сайті НАЗК і пройти електронну ідентифікацію за допомогою власного електронного цифрового підпису чи BankID. Після цього суб’єкт декларування отримує доступ до свого персонального електронного «кабінету» у системі Реєстру декларацій. Отримати ЕЦП можна в центрах сертифікації ключів Мін’юсту чи в інших акредитованих центрах. Для цього потрібно звернутися до відповідальної особи органу, у якому працює декларант.

Протягом 60 календарних днів — до 13 жовтня 2016 року (включно), високопосадовці мають подати щорічні декларації за 2015 рік. Решта суб’єктів декларування розпочнуть подавати свої декларації та повідомлення велектронній формі з 1 січня 2017 року. До того моменту вони подають декларації за формою та процедурою, які визначені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Пітекантроп
23.06.2016
"У мого дяді, в Одесі був бордель. Коли в нього погано йшли справи - він міняв бл*ядей, а не переставляв ліжка".
Життєвий анекдот
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн