Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.10.23
302 0
Друкувати
Обране

Оплата послуг архіву: в яку чергу та за яким КЕКВ?

В яку чергу здійснити видатки?

У період дії воєнного стану перед плануванням будь-яких видатків слід з’ясувати, в яку чергу їх можливо здійснити. Черговість здійснення видатків визначено Порядком № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Проаналізувавши видатки другої черги, коло яких окреслено у п. 19 Порядку № 590, бачимо, що оплати послуг архіву зі збереження документів серед них немає.

Відповідно такі видатки можливо здійснити лише у третю чергу.

Це означає, що зазначені у запитанні видатки можна здійснити тільки після того, як будуть проведені видатки другої черги. Саме видатки другої черги наразі вважаються нагальними. До них належать видатки на оплату праці, сплату комунальних послуг, харчування, сплату обов’язкових податків і зборів тощо.

Також нагадаємо, що будь-які видатки на оплату товарів, робіт і послуг можуть бути здійснені під час реалізації проєктів, виконання програм допомоги, які підтримуються ЄС, урядами іноземних держав, іноземними фінансовими та донорськими установами і міжнародними фінансовими організаціями, в т. ч. на умовах співфінансування.

Причому такі видатки можуть бути здійснені як за кошти загального, так і за кошти спеціального фонду.

За яким КЕКВ?

У питаннях застосування КЕКВ традиційно виходимо з економічної суті платежу та керуємося Інструкцією № 333**.

** Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Оплату послуг архіву зі збереження документів слід планувати і проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)». Це випливає з припису п.п. 2.2.4 Інструкції № 333.

Однак окремого коду для здійснення видатків на оплату послуг архіву Інструкцією 333 не передбачено. Та, виходячи з економічної суті цього платежу, слід застосовувати саме КЕКВ 2240.

За матеріалами сайту i.factor.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×